statistika.webstranka.sk
23.05.2009 21:56:24 Najlepším európskym tímom VK Primorac Kotor
<< staršia<< všetky >>novšia >>
RIJEKA 23. mája (SITA) - Hráči čiernohorského tímu VK Primorac Kotor zvíťazili v sobotňajšom večernom finálovom stretnutí Final Four vodnopólovej Euroligy mužov v chorvátskej Rijeke nad talianskym tímom ASD Pro Recco 8:7 po predĺžení a získali najcennejšiu európsku klubovú trofej. Vo víťaznom tíme sa predstavil aj slovenský vodný pólista Juraj Zaťovič, no v semifinále a ani vo finále sa do streleckej listiny nezapísal. Pre čiernohorský tím je to premiérové víťazstvo v súťaži najlepších klubov na starom kontinente. Talianske Pro Recco tak po dvoch triumfoch v rade nedokázalo vo finále uspieť. V zápase o bronz si v chorvátskom súboji Jug Osiguranje Dubrovník aj so Slovákom Lukášom Semanom poradil s Mladosťou Záhreb tesne 14:13.

Výsledky - sobota:

finále:
ASD Pro Recco (Tal.) - VK Primorac Kotor (Č. Hora) 7:8 po predĺžení (1:1, 2:3, 0:1, 4:2 - 0:0, 0:1)
Góly: Kásás 3, Jokič, Benedek, Udovičič a Marcz po 1 - G. Kiss, Paskovič a Stein Metz po 2, D. Brguljan a Miloševič po 1
Slovenský reprezentant Juraj Zaťovič (Kotor) sa strelecky nepresadil.

o 3. miesto:
Jug Osiguranje Dubrovník (Chorv.) - HAVK Mladosť Záhreb (Chorv.) 14:13 (5:4, 3:2, 3:4, 3:3)
Slovenský reprezentant Lukáš Seman (Dubrovník) sa do streleckej listiny nezapísal.