statistika.webstranka.sk
24.05.2009 14:05:54 Titul už dávnejšie pre Hornets, striebro pre Sláviu UK
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 24. mája (SITA) - Vodní pólisti ČH Hornets Košice potvrdili zisk majstrovského titulu v extralige, keď ani na záverečnom 4. turnaji nadstavbovej časti EMM extraligy mužov 2008/09 v Košiciach nenašli premožiteľa. Hornets sú suverénmi tohtoročnej extraligy, keď o ich triumfe bolo rozhodnuté už po druhom nadstavbovom turnaji. "Niekedy bolo ťažké motivovať chlapcov, keďže už po druhom turnaji bolo rozhodnuté o našom celkovom prvenstve. S chlapcami sme si však viackrát sadli a povedali si, že netreba nič podceniť. Chceli sme extraligu vyhrať bez straty bodu a to sa nám aj podarilo. Mojim zverencom patrí veľká česť. Nechýbalo nám nasadenie, chlapci zamakali aj v tréningu," uviedol pre agentúru SITA tréner úradujúceho majstra Róbert Kaid.
V Košiciach sa už počas víkendu bojovalo "iba" o strieborné medaily, ktoré mohli získať Nováky a tiež Slávia UK. Úspešnejší v tomto minisúboji boli napokon Bratislavčania, ktorí Nováky zdolali aj v ich vzájomnom stretnutí.

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí záverečného 4. turnaja nadstavbovej časti EMM extraligy mužov 2008/2009:

SOBOTA
KVP NCHZ Nováky - Ovomont Akademik Košice 7:10 (2:3, 4:2, 1:2, 0:3)
Góly: Cagalinec, Bielik a Valach po 2, Kapuš - M. Ligocký a Kusko po 4, T. Bačo, Sekula
Presilovky: 5/3 - 9/5, pok. hody: 0 - 1/1, rozhodovali: Kratochvíl a P. Kalinka, 100 divákov
Stretnutie bolo od úvodu vyrovnané. Košičania sa v záverečnej štvrtine zlepšili a tromi gólmi rozhodli o svojom víťazstve.

Slávia UK Bratislava - ČH Hornets Košice 5:14 (1:4, 0:6, 2:2, 2:2)
Góly: Giba a V. Hruška po 2, P. Holas - Faměra 4, K. Bačo 3, Veszelits a Kolárik po 2, Belluš, Rezek, M. Palaščák
Presilovky: 6/2 - 4/3, pok. hody: 1/1 - 0, rozhodovali: Zvalo a J. Žucha, 100 divákov
Košičania začali zápas maximálne koncentrovane a už po troch minútach viedli 3:0. Stretnutie mali hráči ČH Hornets jednoznačne pod kontrolou a zaslúžene triumfovali.

Nováky - Slávia UK Bratislava 5:10 (1:2, 1:2, 1:3, 2:3)
Góly: Bielik 3, Stehlík, Valach - Nedbal, Kertész, Giba a Brezina po 2, Krajčovič, V. Hruška
Presilovky: 6/3 - 5/2, pok. hody: 2/0 - 0, rozhodovali: Žucha a P. Kalinka, 100 divákov
Prvé dve štvrtiny boli vyrovnané, napokon však Slávia UK Bratislava ukázala väčšiu chuť po víťazstve.

ČH Hornets Košice - Ovomont Akademik Košice 8:4 (0:0, 3:0, 2:3, 3:1)
Góly: K. Bačo, Kolárik a Faměra po 2, Nižný, Veszelits - T. Bačo 3, Zareva
Presilovky: 5/3 - 2/1, pok. hody: 0/0 - 1/1, rozhodovali: Kratochvíl a Zvalo, 100 divákov
Pólisti ČH Hornets Košice sa v stretnutí rozbiehali pomalšie, ale napokon doviedli zápas do víťazného konca.

NEDEĽA
ČH Hornets Košice - Nováky 11:4 (2:2, 4:0, 1:2, 4:0)
Góly: Veszelits 3, Nižný a Rezek po 2, M. Palaščák, K. Bačo, Kolárik, Grutka - Bielik a Valach po 2
Presilovky: 5/3 - 5/2, pok. hody: 0 - 0, rozhodovali: Kratochvíl a Žucha, 100 divákov
Nováky hrali od začiatku svoju hru a v prvej štvrtine sa im s favoritom podarilo držať krok. V druhej časti hry sa však už naplno prejavila sila už dávnejšie známeho majstra a Hornets si vybojovali štvorgólový náskok. V treťom dejstve síce ešte Nováky predčili svojho súpera o gól, ale to už bolo z ich strany všetko. Košičania napokon pohodlne zvíťazili 11:4 a ani na záverečnom 4. turnaji pred domácimi priaznivcami nenašli v extralige premožiteľa.

Slávia UK Bratislava - Ovomont Akademik Košice 15:8 (4:2, 2:3, 4:2, 5:1)
Góly: Brezina 4, V. Hruška 3, Nedbal, D. Holas a Kertész po 2, Vaňo, Krajčovič - T. Bačo 4, Rozycki 3, Zareva
Presilovky: 4/2 - 7/2, pok. hody: 1/1 - 0, rozhodovali: Zvalo a P. Kalinka, 100 divákov

Konečná tabuľka vodnopólovej EMM extraligy mužov po záverečnom 4. turnaji nadstavbovej časti:
1. ČH Hornets Košice 31 31 0 0 369:148 62
2. Slávia UK Bratislava 31 18 1 12 257:217 37
3. NCHZ Nováky 31 17 1 13 286:282 35
4. Ovomont Akademik Košice 31 7 2 22 261:364 16