www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
07.07.2009 13:26:52 ČH Hornets okrem extraligy a Euroligy aj v Eurointerlige
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 7. júla (SITA) - Slovenský mužský vodnopólový šampión ČH Hornets Košice bude v nasledujúcej sezóne okrem najvyššej domácej súťaže a mužskej Euroligy účinkovať aj v novovytvorenej Eurointerlige. Okrem Košičanov budú v tejto medzinárodnej súťaži štartovať aj dva srbské kluby (Partizan Belehrad, Vojvodina Nový Sad), šesť maďarských tímov (Vasas Budapešť, Honvéd Budapešť, Ferencváros Budapešť, Újpest Budapešť, Szeged a Eger) a rumunská Oradea. Slávnostná prezentácia projektu sa uskutočnila v srbskom Belehrade.
"Dostali sme sa do spoločnosti výborných klubov, minimálne polovica účastníkov Eurointerligy patrí medzi absolútnu európsku špičku. Vznik tejto súťaže a účasť nášho klubu v nej nás veľmi potešila. Pre ČH Hornets Košice je to obrovská výzva, na naše mužstvo čakajú ozaj kvalitné zápasy,“ informoval generálny manažér ČH Hornets Košice Štefan Šmihuľa.
Desať účastníkov Eurointerligy sa stretne systémom každý s každým doma a vonku. Každé mužstvo odohrá spolu osemnásť zápasov. Súťaž sa začne pravdepodobne v septembri 2009 a potrvá do apríla 2010. Marketingová spoločnosť tejto nadnárodnej súťaže si dala za cieľ vygenerovať zisk minimálne 150 až 200 tisíc eur, ktoré by mali slúžiť ako kompenzácia cestovných a ubytovacích nákladov účastníkov. Odvážnejšie ambície hovoria aj o snahe o finančné odmeny za celkové umiestnenie. Ďalšou métou je zabezpečenie televíznych prenosov čo najväčšieho počtu zápasov zo všetkých štyroch účastníckych krajín. "Vyžrebovanie súťaže bude známe najskôr v auguste, pretože ešte nie sú stanovené ligové termíny v Maďarsku a Srbsku," povedal pre agentúru SITA generálny manažér ČH Hornets Štefan Šmihuľa. Ten ďalej prezradil, že v zápasoch novej Eurointerligy bude mať tréner Róbert Kaid k dispozícii brankára slovenskej reprezentácie a klubu NCHZ Nováky Michala Gogolu. Do predsezónnej prípravy Košičanov, ktorej začiatok je naplánovaný na 13. júla, sa zapojí aj dvojica Japoncov a na skúšku by mal prísť aj jeden hráč z Maďarska.


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.