statistika.webstranka.sk
10.07.2009 22:57:01 B-kategória ME žien - Slovenky v semifinále
<< staršia<< všetky >>novšia >>
MANCHESTER 10. júla (SITA) - Slovenské reprezentantky vo vodnom póle uspeli v piatkovom štvrťfinálovom zápase v B-kategórii majstrovstiev Európy žien v anglickom Manchestri a zdolali snaživé Chorvátky vysoko 17:7. Zverenkyne trénerského tandemu Jozef Cifra - Marián Žucha si týmto dôležitým víťazstvom vybojovali postup do semifinále šampionátu a zároveň sa kvalifikovali do budúcoročnej baráže o postup do elitnej kategórie. Strelecky excelovala hráčky PVK Michaela Migrová, ktorá konto súperiek zaťažila deviatimi gólmi. Po dva presné zásahy pridali Laciková, Valocká a Hájková, raz sa gólov presadili Kuníková a Žiaková. Slovenky aj napriek nepriaznivému vývoju v I. štvrtine nezložili zbrane a v zostávajúcom priebehu nenechali nikoho na pochybách, že práve ony patria do semifinále. V ňom si v sobotu o 21.00 h SELČ zmerajú sily s hráčkami Veľkej Británie, s ktorými vo štvrtok prehrali 6:17. "Dievčatá aj napriek štvrtkovej vysokej prehre nestratili chuť po víťazstvách a najmä v druhom polčase súperky doslova prevalcovali," prezradil pre agentúru SITA asistent trénera Marián Žucha.

Výsledky piatkových stretnutí v B-kategórii majstrovstiev Európy žien vo vodnom póle v anglickom Manchestri: