www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
16.07.2009 15:17:48 Slovenky v Manchestri neoslnili ani nesklamali
<< staršia<< všetky >>novšia >>
VRÚTKY 16. júla (SITA) - Slovenské vodné pólistky konečným štvrtým miestom na minulotýždňovom turnaji v B-kategórii majstrovstiev Európy žien v anglickom Manchestri neoslnili, ale ani nesklamali. Zverenky trénerského tandemu Jozef Cifra - Marián Žucha dokázali s okliešteným kádrom zdolať v základnej skupine Bielorusko a vo štvrťfinále aj Chorvátsko. Ani tieto dve víťazstvá im však vytúženú miestenku do baráže o účasť medzi elitou starého kontinentu pravdepodobne nepostačia. "Keďže najbližší európsky šampionát sa uskutoční v Chorvátsku, domáce reprezentantky majú účasť zaistenú. Podľa toho, čo sa ku mne dostalo, do baráže postúpia tri najlepšie tímy z B-kategórie a päť družstiev z 'áčka'. Z tejto osmičky si postup zabezpečí trojica najlepších," informoval agentúru SITA asistent tréner slovenskej ženskej vodnopólovej reprezentácie Marián Žucha a doplnil: "Z tohto hľadiska nás určite mrzí prehra v poslednom zápase s Ukrajinou, kde sa o triumfe súperiek rozhodlo až v záverečnej štvrtine."
Ako hlavný dôvod toho, že Slovenky herne na súperky vo viacerých dueloch nestačili, uviedol M. Žucha neporovnateľne horšie podmienky na prípravu národného tímu v porovnaní s ďalšími účastníckymi krajinami. "Spolu sme boli iba na jednom trojdňovom sústredení a následne niekoľko dní pred samotným šampionátom. Naše súperky absolvovali niekoľko turnajov, kde mali možnosť získať skúsenosti a zohrať sa. Keďže však slovenskému ženskému vodnému pólu chýbajú finančné prostriedky, lepšie sa to z našej strany ani nedalo zorganizovať," doplnil M. Žucha.
Slovenské reprezentantky si napriek štvrtému, pravdepodobne nepostupovému miestu odniesli z Manchestru aj zážitky, na ktoré do konca života nezabudnú. Ich stretnutie v základnej skupine proti Veľkej Británii totiž priamo v hľadisku sledoval korunný princ William a po zápase sa zastavil aj medzi hráčkami. "Každej z nich potriasol rukou a povedal zopár zdvorilostných fráz," prezradil Marián Žucha a pokračoval: "Na takýto okamih hráčky len tak ľahko nezabudnú." Celkovými víťazkami turnaja B-kategórie ME sa stali domáce hráčky Veľkej Británie, ktoré vo finále zdolali Česko 9:7. Tretia skončila Ukrajina po triumfe 6:3 nad Slovenskom.


fr;ru
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.