statistika.webstranka.sk
31.07.2009 22:57:46 VODNÉ PÓLO-MS: Titul pre Američanky, Kanada strieborná - súhrn
<< staršia<< všetky >>novšia >>
RÍM 31. júla (SITA) - Vodné pólistky USA sa po triumfe vo finále na XIII. MS v plaveckých športoch v Ríme nad Kanadou stali majsterkami sveta. Američanky o svojom celkovom víťazstve rozhodli až v poslednej štvrtine, keď víťazný gól zaznamenala v 29. min z pokutového hodu Kelly Rulonová. Zverenkyne trénera Adama Kirkoriana tak obhájili zlaté medaily spred dvoch rokov z Melbourne 2007. Celkovo majú na svojom konte už tretí triumf na záverečnom turnaji svetového šampionátu. Kanaďanky na svoj premiérový majstrovský titul stále iba čakajú, najbližšie budú mať šancu zabojovať o najcennejší kov z MS o dva roky v čínskom Šanghaji.
Bronz získali reprezentantky Ruska, ktoré v zápase o 3. miesto zdolali Grécko tesne 10:9. Zverenkyne Alexandra Kabanova obhájili svoju pozíciu spred dvoch rokov z MS v Melbourne. Úradujúce šampiónky starého kontinentu Rusky viedli po úvodnej štvrtine o jediný gól a rovnaký náskok mali aj po druhej časti. V tej tretej dokázali Grékyne otočiť vývoj duelu a do poslednej osemminútovky vstupovali s jednogólovým mankom hráčky Ruska. Tie však napokon vyrovnali a 2 sekundy pred záverečným klaksónom rozhodla o zisku bronzu pre Rusko počas presilovky Jevgenija Ivanovová.

Finále - výsledok:
Kanada - USA 6:7 (2:1, 2:4, 1:0, 1:2)
Góly: Csikosová 4, Alogbová a Perreaultová po 1 - Rulonová 2, Petriová, Villová, Wengerová, Windesová a Craigová po 1.
Presilovky: 7/1 - 8/2, pokutové hody: 2/2 - 1/1, rozhodovali: Bajfanbajev (Kaz.) a Tulga (Tur.), 3000 divákov.

Aktívnejšie do duelu vstúpili hráčky Kanady, ktoré sa v 3. min ujali vedenia premeneným pokutovým hodom Csikosovej, o necelú minútu však vyrovnala Petriová. Ešte v úvodnom dejstve upravila na 2:1 Američanka Alogbová, na druhej strane však hneď z prvého útoku kontrovala Wengerová. Po prvýkrát zverenkyne trénera Adama Krikoriana viedli presilovkovým gólom Villovej, ale Kanada vzápätí odpovedala rovnakou mincou, loptu do bránky poslala Perreaultová. Jej spoluhráčka Csikosová, so štyrmi presnými zásahmi najlepšia strelkyňa finálového duelu, síce naklonila misky váh na stranu USA, ešte pred veľkou prestávkou však skórovali Craigová a Windesová. V tretej štvrtine sa ako jediná gólovo presadila Csikosová. V záverečnej časti na presný zásah Američanky Rulonovej ešte dokázali hráčky Kanady odpovedať premeneným pokutovým hodom Csikosovej, ale na Rulonovej úspešný pokus rovnako z pokutového hodu už gólovo zareagovať nestihli.

Ďalšie piatkové výsledky:

O 3. miesto:
Rusko - Grécko 10:9 (3:2, 2:2, 2:4, 3:1)
Góly: Prokofievová 3, Ryžová-Alinečevová a Ivanovová po 2, Glyzinová, Beliajevová a Gauflerová po 1 - Asimakiová a Gerolimouová po 3, Liosiová, Roumpesiová a Antonakouová po 1.

O 5. miesto:
Holandsko - Austrália 12:11 (3:3, 3:3, 2:3, 4:2)
Góly: Caboutová 4, van Belkumová 3, Smitová 2, Vermeerová, Guichelaarová a van der Slootová po 1- Knoxová 4, Lincolnová-Smithová a Gyntherová po 2, Ralphová, Dessauvagieová a Ripponová po 1.

O 7. miesto:
Maďarsko - Španielsko 11:6 (4:3, 3:1, 3:1, 1:1)
Góly: Dravuczová 4, Tomaskovicsová, Szücsová a Pelleová po 2, Kistelekiová 1 - Parejová 2, C. Lopezová, Peňová, L. Lopezová a Gilová po 1.