www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
30.08.2009 14:44:55 Poláčik s augustom spokojný, nad nikým neláme palicu
<< staršia<< všetky >>novšia >>
TREBIŠOV 30. augusta (SITA) - Slovenská vodnopólová reprezentácia má za sebou prvú časť spoločnej prípravy v sezóne 2009/2010. Národný tím pod taktovkou nového trénera Romana Poláčika v priebehu troch týždňov odohral tri medzinárodné turnaje: v slovinskom Kranji skončili Slováci tretí, v tureckom Istanbule a v domácom prostredí v Trebišove obsadili druhú pozíciu.
Hlavný kormidelník Roman Poláčik vyjadril s účinkovaním svojich zverencov počas augusta spokojnosť. "Určite nám to veľmi pomohlo. Či už hráčom v tom, že mali možnosť spoločne trénovať, ale odohrali aj niekoľko veľmi dobrých zápasov. Takto sa zohrávali a ich prejav sa v bazéne zlepšoval," povedal po domácej previerke tréner Poláčik. Ďalším veľkým pozitívom je podľa hlavného kouča skutočnosť, že počas trojtýždňového obdobia mal možnosť spoznať sa s mužstvom. "Získal som poznatky o správaní sa jednotlivých hráčov v rôznych situáciach a kritických momentoch. To môže byť veľké plus do ďalšej práce s týmto tímom," poznamenal 46-ročný kormidelník, v minulosti vynikajúci reprezentant Československa a Slovenska.
Počas troch turnajov a tréningových kempov mal tréner Poláčik možnosť vyskúšať si viacero hráčov, kandidátov na reprezentačnú čiapočku. "Nemôžem povedať, že ma niektorí z nich sklamali, veď stále sme iba v hrubej príprave. Na druhej strane nebudem menovať ani hráčov, ktorí ma milo prekvapili. Pred budúcoročnou kvalifikáciou o postup na majstrovstvá Európy nelámem nad nikým palicu. Je len na samotných hráčoch, aby či už výkonmi v kluboch, no aj na reprezentačných akciách dokázali, že majú na to, aby patrili do národného tímu," uviedol hlavný tréner slovenských vodných pólistov a pokračoval: "Stále máme ešte osem mesiacov na to, aby sme sa dôkladne pripravili na kvalifikačný turnaj."
Jediné sklamanie, ktoré v ostatných dňoch reprezentačný kormidelník zažil, je hra a umiestnenie slovenského národného tímu na juniorskom svetovom šampionáte v chorvátskom Šibeniku. Mladí Slováci obsadili konečnú 15. pozíciu a nesplnili tým hlavný cieľ, skončiť medzi najlepším tuctom tímov. "Účinkovanie juniorov v Chorvátsku je pre mňa veľkým sklamaním. Je to generácia, ktorá sa mala postupne prepracovávať do seniorského mužstva s výhľadom na OH 2012 v Londýne. Počkám si na analýzu trénera tohto tímu. Uvidíme, ako to bude ďalej pokračovať. Mám v pláne aj hráčom v mladších kategóriách vštepovať myšlienky a filozofiu hry, aby sme ich nasmerovali na cestu, ktorou sa mienime uberať," dodal tréner seniorskej reprezentácie Roman Poláčik.


fr;ru
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.