www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
04.11.2009 13:42:02 Tri košické kluby chcú byť v extralige v Top 4
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 4. novembra (SITA) - Rovnako ako v predchádzajúcej sezóne aj v súťažnom ročníku 2009/2010 bude mať slovenská mužská extraliga polovicu účastníkov z Košíc. Jedným z hlavných cieľov všetkých troch extraligistov z metropoly východu je čo najviac pomáhať slovenskej reprezentácii pred budúcoročnou kvalifikáciou o postup na ME. Samozrejme, na poslednom mieste by nemali byť ani úspechy na klubovej úrovni.
Aj tentoraz je najväčším ašpirantom na titul ČH Hornets Košice, ktorý Slovensko reprezentuje aj v európskom Pohári LEN a štartuje aj v medzinárodnej Eurointerlige. Na všetkých troch frontoch majú "sršni" iba tie najvyššie ciele. "V tejto sezóne máme rozpočet na úrovni pol milióna eur. Naším cieľom je obhájiť majstrovský titul, považujeme to za samozrejmosť. Sme veľmi radi, že v súťaži budeme mať silného protivníka v podobe Akademiku Košice," povedal na predsezónnej tlačovej konferencii viceprezident klubu Miloslav Pinčák a dodal: "Už počas najbližšieho víkendu nás čaká účinkovanie v druhej fáze kvalifikácie Pohára LEN, v Oradei si chceme vybojovať postup do osemfinále. Verím, že aj pôsobenie v Eurointerlige dostatočne preverí naše schopnosti. Samozrejme, chceme čo najlepšie pripraviť reprezentantov na kvalifikáciu ME. Navyše máme víziu do budúcnosti, ktorou je výstavba nového krytého bazéna v Košiciach, pretože jeden je kapacitne nepostačujúci."
Nie nízke ciele majú aj v tíme čerstvého víťaza Slovenského pohára KPŠ Akademik Staré Mesto Košice. "Máme káder, ktorý by mal pomýšľať na medaily. Chceme prispieť k skvalitneniu slovenskej extraligy a byť aj nápomocní pre potreby reprezentácie," prezradil pre začiatkom novej extraligovej sezóny prezident Akademiku Ľubomír Grega a doplnil ho tréner A-mužstva Karol Bačo starší: "Ako klub fungujeme už tretiu sezónu. V prvej sme si vybojovali postup z I. ligy, v minulej sme v skromných podmienkach získali v najvyššej súťaži 4. miesto. Po zlepšení ekonomickej situácie máme vyššie ciele. Čím jagavejšiu medailu získame, tým to bude lepšie. Príchody reprezentantov Gogolu a Zaťoviča sú rozhodne prínosom."
Tréner ŠKP Košice Szabolcs Eschwig-Hajts bez váhania prezradil ambíciu svojho mužstva: "Naším cieľom je skončiť do štvrtého miesta. Máme v mužstve mladých hráčov, ktorí sú ochotní na sebe pracovať. To by malo byť našou devízou aj do budúcnosti."


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.