statistika.webstranka.sk
14.11.2009 22:09:31 EMM Extraliga - 2. kolo - sobota - súhrn výsledkov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 14. novembra (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 2. kola extraligy mužov vo vodnom póle:

NCHZ Nováky - ŠKP Košice 8:7 (2:1, 2:2, 2:2, 2:2)
Góly: Cachovan, T. Bielik a Ďurík po 2, Grman a Halač po 1 - Eschwig-Hajts a Kšiňan po 2, Kašper, Molnár a Košík po 1, 200 divákov
Vo vyrovnanom a dramatickom stretnutí v 19. min viedli NCHZ o dva góly, ale v 25. min vyrovnali hráči ŠKP Košice na 6:6. V 28. min znova mali Nováčania dvojgólový náskok. Hostia ešte znížili na 7:8, ale už sa im nepodarilo vyrovnať.

ČH Hornets Košice - KPŠ Akademik Staré mesto Košice 12:8 (5:0, 2:4, 2:1, 3:3)
Góly: K. Bačo 6, Nižný 2, Nagy, Palaščák, Kolárik a Faměra po 1 - T. Bačo 5, Zareva 2, Irei 1
Hornets v košickom derby triumfovali v úvodnej štvrtine 5:0 a tým v podstate okamžite rozhodli o svojom víťazstve, hoci vo zvyšku už nemali nad "akademikmi" citeľnejšiu prevahu a len kontrolovali vývoj.

Slávia UK Bratislava - TOZAN Sport Club Topoľčany 7:8 (3:2, 1:3, 3:2, 0:1)
Góly: Murín 2, V. Hruška, Giba, D. Holas, Brezina a Hudec po 1 - Kertész a Valach po 3, Cagalinec a Ondraška po 1
Zápas v Bratislave bol od začiatku veľmi dramatický. Rozhodujúci gól v prospech hostí z Topoľčian padol až minútu pred koncom stretnutia. Hralo sa tvrdo, o čom svedčí aj pomer vylúčených 13:14.