statistika.webstranka.sk
20.12.2009 20:39:22 Európsky Superpohár pre VK Primorac Kotor
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOTOR 20. decembra (SITA) - Čiernohorský tím VK Primorac Kotor sa stal víťazom európskeho Superpohára 2009 vo vodnom póle mužov. Úradujúci víťaz Euroligy v domácom prostredí zdolal minulosezónneho víťaza Pohára LEN Szeged VE Beton z Maďarska 8:6. Zverenci trénera Ranka Peroviča vyhrali úvodnú štvrtinu 3:1 a v druhej časti ešte zvýšili svoje vedenie. V druhom polčase si už celkový triumf ustrážili. Euroligový titul získal v máji 2009 s Kotorom aj slovenský reprezentant Juraj Zaťovič, no v lete sa stal hráčom košického Akademiku.

Európsky Superpohár - výsledok - nedeľa:
VK Primorac Kotor (Č. Hora) - Szeged VE Beton (Maď.) 8:6 (3:1, 1:0, 2:3, 2:2)
Góly: Brguljan 3, G. Kiss 2, Azevedo, Steinmetz a Milič po 1 - Török 3, Varga, Vindisch a Molnár po 1.