statistika.webstranka.sk
05.06.2010 20:53:04 EMM extraliga mužov - 3. turnaj - sobota - súhrn
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 5. júna (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov tretieho nadstavbového turnaja EMM extraligy mužov vo vodnom póle v Košiciach (usporiadateľ KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto):

ČH Hornets Košice - TOZAN SC Topoľčany 14:6 (2:1, 4:1, 5:2, 3:2)
Góly: K. Bačo 5, Kolárik 4, Faměra 4, Šomšág 1 - Kertész 2, Bilický 2, Valach 1, Ružička 1, 200 divákov
Favorizovaní Košičania, ktorí si už na predošlom druhom nadstavbovom turnaji v predstihu vybojovali titul, nemali s Topoľčanmi veľa práce a už v polovici stretnutia za stavu 6:2 bolo jasné, že im víťazstvo neujde.

KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto - ŠKP Košice 13:8 (3:1, 6:1, 3:1, 1:5)
Góly: T. Bačo 3, Zaťovič 3, Zareva 3, Ligocký 2, Kusko 1, Oros 1 - Vidumanský 2, Eschwig-Hajts 1, Kašper 1, Čiernik 1, Molnár 1, Nagy 1, Pataki 1, 150 divákov
V košickom derby Akademik viedol po tretej štvrtine už 12:3 a záverečnú si už mohol dovoliť vypustiť. ŠKP ju vyhral 5:1.

ŠKP Košice - ČH Hornets Košice 4:15 (0:5, 1:2, 2:5, 1:3)
Góly: Pataki 2, S. Nagy a Kšiňan po 1 - K. Bačo 5, Nižný a Kolárik po 3, A. Nagy 2, Grutka a Faměra po 1, 150 divákov
Majstrovskí Hornets sa už po prvej štvrtine dostali do päťgólového vedenia a proti snaživému súperovi s prehľadom kontroloval celý zostávajúci priebeh zápasu.

KPŠ Akademik Košice-Staré mesto - TOZAN Sport Club Topoľčany 16:7 (3:0, 2:4, 6:1, 5:2)
Góly: Zaťovič a Zareva po 4, Rozycki 3, Ligocký 2, Kusko, Šuster a Šurim po 1 - Kertész 3, Gáfel, Ružička, Dolný a Aliu po 1, 100 divákov
V prvom polčase to bol vyrovnaný zápas, keď ho Topoľčany prehrali len o jeden gól, no po zmene strán domáci Akademik nedal hosťom šancu a pripísal si na svoje konto vysoké víťazstvo.