www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
26.06.2010 21:25:05 Mokrá lopta 2009/2010 pre Zaťoviča a Migrovú
<< staršia<< všetky >>novšia >>
POPRAD 26. júna (SITA) - Najlepšími vodnými pólistami na Slovensku sa v sezóne 2009/2010 podľa hlasovania odborníkov stali Juraj Zaťovič z tímu vicemajstra Akademik Košice-Staré Mesto a Michaela Migrová z PVK Vrútky. V oboch kategóriách sa oproti prechádzajúcej ankete objavili nové mená, ešte pred zmenou hodnoteného obdobia triumfovali v januári 2010 Peter Nižný a Zuzana Adamčáková.
"Víťazstvo v tejto ankete som nečakal. Je to pre mňa prekvapenie, osobne si myslím, že Peter Nižný a Karol Bačo sú lepší pólisti. Mal som už aj vydarenejšie sezóny. Toto ocenenie si vážim a mám z neho veľkú radosť," povedal 27-ročný Juraj Zaťovič, ktorý sa v máji 2009 stal ešte ako hráč čiernohorského tímu Primorac Kotor víťazom Európskej ligy, najprestížnejšej klubovej súťaže na starom kontinente. Pred sezónou 2009/2010 prijal Zaťovič aj vzhľadom na operáciu kolena ponuku mužstva KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto, v zápasoch európskych pohárových súťaží hosťoval v klube ČH Hornets Košice. "Musím sa priznať, že v Košiciach sa mi veľmi páčilo, viem si predstaviť, že tam budem pôsobiť aj v nasledujúcej sezóne. Ale zatiaľ som sa ešte definitívne nerozhodol," poznamenal Zaťovič, ktorý Slovensko reprezentoval už ako 17-ročný v roku 2000 na olympiáde v Sydney. Zaťovič je účastníkom dvoch turnajov majstrovstiev sveta a piatich turnajov majstrovstiev Európy.
Ocenenie pre najlepšieho hráča pôsobiaceho v najvyššej domácej súťaži si odniesol Karol Bačo. Za objav roka vyhlásili Mareka Tkáča.
Najlepšia slovenská vodnopólová sedmička za sezónu 2009/2010 je veľmi podobná s tou predchádzajúcou. K šestici Michal Gogola, Peter Nižný, Karol Bačo, Juraj Zaťovič, Lukáš Seman, Miroslav Grutka sa pridal Alexander Nagy z ČH Hornets Košice, ktorý vystriedal Jozefa Hrošíka.
Slávnostné oceňovanie sa uskutočnilo v popradskom hoteli Aquacity Moutain View.

Víťazi ankety Mokrá lopta 2009/2010:
Najlepší vodný pólista SR: 1. Juraj Zaťovič (KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto)
Najlepšia vodná pólistka SR: 1. Michaela Migrová (PVK Vrútky)
Objav - mládežník: 1. Marek Tkáč (NCHZ Nováky)
Najlepší hráč slovenskej ligy: 1. Karol Bačo (ČH Hornets Košice)
Najlepšia sedmička: Michal Gogola - Juraj Zaťovič (obaja KPŠ Akademik Košice-Staré Mesto), Alexander Nagy, Peter Nižný, Karol Bačo, Miroslav Grutka (všetci ČH Hornets Košice), Lukáš Seman (Jug Dubrovník/Chorv.)


ds
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.