statistika.webstranka.sk
31.07.2010 18:16:43 ME hráčok do 17 rokov - Slovenky napokon dvanáste
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené o autorky gólov a hlas asistenta trénera Pavla Mihalkoviča.

DNIPRODZERŽIŇSK 31. júla (SITA) - Slovenské vodnopólové reprezentantky do 17 rokov neuspeli vo svojom záverečnom vystúpení na majstrovstvách Európy v ukrajinskom Dniprodzeržiňsku, keď v sobotu prehrali v zápase o 11. miesto s rovesníčkami zo Srbska 8:10 po predĺžení. Mladé Slovenky pod vedením trénerského tandemu Igor Vestenický - Pavol Mihalkovič síce prehrali úvodnú štvrtinu 1:2, v druhej však dokázali zvíťaziť 4:1 a na polčasovú prestávku odchádzali s dvojgólovým vedením. Pred poslednou časťou mali dokonca trojgólový náskok, o ktorý však v poslednej časti prišli a muselo sa predlžovať. Slovenky napokon v predĺžení dosiahli iba jediný gól, Srbky až tri.
"Dievčatá maximálne bojovali, vytvorili si náskok, ktorý za bežných okolností znamená víťazstvo. O to ich pripravil rozhodca z Veľkej Británie, ktorý nás v poslednej štvrtine nepustil do útoku pískaním útočných faulov a dielo dokonal troma vylúčeniami v predĺžení," uviedol pre agentúru SITA asistent trénera Pavol Mihalkovič.

Zápas o 11. miesto - výsledok:
Srbsko "17" - Slovensko "17" 10:8 po predĺžení (2:1, 1:4, 1:2, 3:0 - 2:1, 1:0)
Góly SR "17": Lindtnerová 3, Koubská 2, Adamčáková, Horváthová a Zibolenová po 1.