statistika.webstranka.sk
01.09.2010 22:09:29 ME mužov - Bez straty bodu už len Taliani - súhrn
<< staršia<< všetky >>novšia >>
ZÁHREB 1. septembra (SITA) - Po stredajších tretích dueloch v základných skupinách na vodnopólových majstrovstvách Európy sú bez bodovej straty už iba reprezentanti Talianska. Zverenci trénera Alessandra Campagnu v stredu v A-skupine zdolali výber Turecka 9:4. Turkom sa v druhej štvrtine podarilo vyrovnať na 2:2, potom už mali hru pod kontrolou Taliani a zaslúžene zvíťazili.
"Dnešný zápas sme zvládli vynikajúco najmä po taktickej stránke. Úvod nám nevyšiel, keď sme akoby podcenili súpera. Máme mladý tím a niekoľko hráčov si asi myslelo, že po úvodných dvoch víťazstvách máme najlepší tím a nemusíme bojovať," poznamenal taliansky kormidleník Campagna. Úvodnú prehru utrpeli hráči Rumunska, ktorí nestačili na domácich Chorvátov. Na triumfe 13:7 sa v chorvátskych farbách podieľal šiestimi presnými zásahmi Andro Buslje. "Začali sme dobre, ale od druhej štvrtiny už boli Chorváti oveľa lepší. Zaslúžili si vyhrať. Keď sme si uvedomili, že na nich nemáme, trochu sme poľavili," uviedol kapitán Rumunov Cosmin Radu. V treťom súboji A-skupiny si po vyrovnanom priebehu poradili Čiernohorci so Španielmi (8:7)
V B-skupine prvýkrát nebodovali naplno Maďari, ktorí iba remizovali s Grékmi 6:6. Olympijskí víťazi z Pekingu 2008 nezačali dobre a po úvodnej osemminútovke prehrávali 0:3. V tretej štvrtine sa im však podarilo vyrovnať na 4:4 a aj keď následne prehrávali 4:5, v záverečnom dejstve sa dokázali ujať vedenia 6:5. O deľbe bodov rozhodol deväť sekúnd pred koncom Ioannis Afroudakis, ktorý vyrovnal na konečných 6:6. "O víťazstvo nás pripravila zbabraná úvodná štvrtina, bežne by sme tohto súpera zdolali o šesť gólov. Viacero mojich zverencov dnes podalo zlý výkon. To sa nám počas minulej sezóny stávalo dosť často. Hráčov som špeciálne upozorňoval, aby sa to nestalo na ME, no prišlo aj na to,“ hneval sa maďarský kouč Dénes Kemény. V stredu sa hráčom Nemecka podarilo zdolať Macedónsko tesne 8:7 a Srbi vyhrali nad Ruskom 16:10.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí na vodnopólových majstrovstvách Európy mužov v chorvátskom Záhrebe:

A-skupina:
Turecko - Taliansko 4:9 (1:2, 1:1, 1:4, 1:2)
Góly: Okman 2, Coskun a Hantal po 1 - Gallo 4, Deserti 2, Gitto, Figlioli a Presciutti po 1.

Rumunsko - Chorvátsko 7:13 (4:3, 1:3, 1:4, 1:3)
Góly: Radu a Iosep po 2, Matei Guiman, Georgescu a Ghiban po 1 - Buslje 6, Boškovič 2, Burič, Dobud, Jokovič, Muslim a Karač po 1.

Čierna Hora - Španielsko 8:7 (3:2, 2:2, 2:2, 1:1)
Góly: N. Janovič, Zlokovič a Jokič po 2, Vukčevič a Gojkovič po 1 - Molina, Vallés a Perrone po 2, Minguell 1.

B-skupina:
Rusko - Srbsko 10:16 (2:7, 3:3, 1:1, 4:5)
Góly: Stratan 3, Ryžov-Aleničev 2, Želtovskij, Antipov, Zakirov, Lisunov a Agarkov po 1 - D. Pijetlovič a Nikič po 3, Gocič, Aleksič, Filipovič a Prlajnovič po 2, Vapenski a Mitrovič po 1.

Macedónsko - Nemecko 7:8 (2:6, 0:0, 4:2, 1:0)
Góly: Delas 3, Racunica, Vuksanovič, Brkič a Beniš po 1 - Politze, Kreuzmann a Oeler po 2, Real a M. Stamm po 1.

Maďarsko - Grécko 6:6 (0:3, 1:0, 3:2, 2:1)
Góly: Dániel Varga a Biros po 2, Madaras a Hosnyanszky po 1 - Afroudakis 2, Miralis, Delakas, Fountoulis a Mourikis po 1.