www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
21.09.2010 11:45:12 ČH Hornets Košice doma za postupom v Eurolige
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 21. septembra (SITA) - Už štvrtý rok v rade čaká na vodných pólistov ČH Hornets Košice účinkovanie v prestížnej Eurolige. Podobne ako v úvode sezóny 2009/2010 aj tentoraz začnú "sršni" svoje účinkovanie v pohárovej Európe v domácom prostredí. Už od piatkového popoludnia sa v Mestskej krytej plavárni v Košiciach budú odohrávať súboje v A-skupine I. kvalifikačnej fázy, v ktorej sa okrem domáceho mužstva predstavia aj turecký Galatasaray Istanbul, španielsky tím CN Terrasa a nemecký Spandau Berlín.
"Je to ťažká skupina. Španielsky klub skončil v minulej sezóne v mimoriadne kvalitnej domácej súťaži na druhom mieste, tím Berlínčanov je zložený z reprezentantov Nemecka a je dlhoročným majstrom svojej krajiny. S radosťou sme však ako súpera uvítali Galatasaray a dúfam, že Turkom odplatíme aj s úrokmi prehru z kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy. Na turnaj sme dobre pripravení, máme svoju kvalitu. Je teraz na nás, aby sme to vďaka spoločnému úsiliu dotiahli do postupového konca,“ poznamenal kapitán ČH Hornets Košice Karol Bačo.
Prvým súperom slovenského majstra bude v piatok o 19.30 h španielska Terrasa. Košičania pred začiatkom novej sezóny angažovali kvarteto hráčov - Slovákov Jozefa Hrošíka a Martina Mravíka, Maďara Mártona Chilkóa a Bielorusa Michaila Jazerského. Na predbežnej súpiske ČH Hornets na blížiace sa zápasy Európskej ligy je zatiaľ 15 hráčov, v turnajovej nominácii sa ich ocitne 13. Ďalšie zmeny na súpiske počas turnaja budú možné len v prípade zranenia niektorého z hráčov. Trénera Róberta Kaida trápi viacero zranení svojich zverencov. Zdravotné problémy obmedzovali v tréningu Petra Nižného, ktorý má problémy s platničkami. Martin Kolárik mal dlhodobý tréningový výpadok pre bolesti ramena. Martin Faměra si pred týždňom zlomil prst na nohe a Márton Chilkó má problémy s lakťom.
Záver prípravy absolvovali “sršni” v Národnom vodnopólovom centre v Novákoch, kvalitné sparingové zápasy odohrali s maďarskými klubmi z Egeru, Szolnoku, či budapeštianskym Honvédom a Vasasom. Do druhej kvalifikačnej fázy postúpia dve najvyššie umiestnené mužstvá, tretí a štvrtý tím sa kvalifikujú do Pohára LEN 2010/2011.
Vstup na zápasy je voľný a organizátori pripravili počas zápasov domáceho tímu pre divákov rôzne súťaže. Priame prenosy zo stretnutí bude prenášať internetová televízia Huste.tv.

Program A-skupiny I. kvalifikačnej fázy vodnopólovej Euroligy mužov - Košice:
piatok 24. septembra:
18.00 h: Spandau 04 Berlín (Nem.) - Galatasaray Istanbul (Tur.)
19.30 h: ČH Hornets Košice - CN Terrasa (Šp.)

sobota 25. septembra:
18.00 h: CN Terrasa (Šp.) - Spandau 04 Berlín (Nem.)
19.30 h: ČH Hornets Košice - Galatasaray Istanbul (Tur.)

nedeľa 26. septembra:
9.30 h: Galatasaray Istanbul (Tur.) - CN Terrasa (Šp.)
11.15 h: ČH Hornets Košice - Spandau 04 Berlín (Nem.)

Káder ČH Hornets Košice pre I. kvalifikačnú fázu vodnopólovej Euroligy mužov:
Brankári: Michal Gogola, Michail Jazerskij
Hráči v poli: Peter Nižný, Jozef Hrošík, Martin Mravík, Alexander Nagy, Karol Bačo, Juraj Zaťovič, Martin Faměra, Miroslav Grutka, Martin Kolárik, Márton Chilkó, Martin Palaščák, Andrej Zareva, Michal Kusko.


fr;lb
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.