www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
05.10.2010 13:14:54 ČH Hornets Košice cez víkend v Rijeke
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 5. októbra (SITA) - Hráčov ČH Hornets Košice čakajú od piatka 8. októbra tri náročné súboje v II. fáze kvalifikácie vodnopólovej Euroligy 2010/2011 v chorvátskej Rijeke. Žreb v Luxemburgu priradil košických "sršňov" do H-skupiny spolu s domácim klubom Primorje Erste Banka Rijeka, čiernohorským tímom Primorac Kotor a gréckym celkom Panionios GSS Atény. Tréner Róbert Kaid ešte nemá jasno, s kým môže v Rijeke počítať, definitívu bude mať až po stredajšom tréningu. "Do dejiska turnaja odchádzame vo štvrtok ráno. Nechávam si čas na rozmyslenie, keďže viacero chlapcov sa zotavuje zo zranení," povedal pre agentúru SITA R. Kaid a na margo ambícií mužstva v Chorvátsku dodal: "Nejdeme tam s veľkými očami, ale ani v porazeneckej nálade. Reálne na účasť v skupinovej fáze Euroligy nemáme, ideálny by bol postup do Pohára LEN z 3. miesta. Grécky tím je však pre nás veľkou neznámou, nevieme, čo od nich môžeme očakávať. Dostali sme veľmi ťažkú skupinu, ale v tejto fáze si už ťažko vyberieme ľahkého súpera. Domáci majú veľmi kvalitný káder, to isté platí aj o Kotore." Kormidelník ČH Hornets sa do Rijeky veľmi teší. "Je to moje milované pôsobisko, niekoľko rokov som tam hrával, mám naň krásne spomienky," dodal R. Kaid.
Hráčov ČH Hornets Košice čaká v Rijeke aj súboj s víťazom prestížnej Euroligy zo sezóny 2008/2009. V kádri vtedajšieho Primoracu Kotor figuroval aj Juraj Zaťovič, ktorý v súčasnosti hráva euroligové zápasy za ČH Hornets Košice. "Samozrejme, spozornel som, keď som sa dozvedel, že budeme hrať proti Kotoru. Od môjho pôsobenia v tomto tíme sa káder príliš nezmenil, zostala v ňom väčšina chalanov. Primorac aj Rijeka majú výborné kádre priam nabité veľkými menami, preto bude veľmi náročné v Chorvátsku niečo uhrať. Každopádne tam nepôjdeme s veľkými očami, ale ani v porazeneckej nálade. Budeme tam chcieť ukázať, že sme oprávnene postúpili z I. fázy kvalifikácie, a že vodné pólo hrať vieme," prezradil pre SITA dvadsaťsedemročný Juraj Zaťovič.
V piatok o 19.00 h nastúpia Košičania proti domácemu celku, v sobotu ich o 20.30 h čaká súboj s gréckym vicemajstrom. V nedeľu predpoludním o 10.30 h si "sršni" zmerajú sily s čiernohorským Kotorom. Do skupinovej fázy postúpia dva najúspešnejšie kolektívy, mužstvá na treťom a štvrtom mieste sa kvalifikujú do Pohára LEN.

Zloženie skupín II. fázy kvalifikácie vodnopólovej Euroligy mužov v sezóne 2010/2011:
E-skupina (Barcelona/Šp.): RN Savona (Tal.), CN Barcelona (Šp.), Vaterpolo Klub Budva M-tel (Č. Hora), Vouliagmeni NC (Gréc.)
F-skupina (Nový Sad/Srb.): Vojvodina Nový Sad (Srb.), Sintez Kazaň (Rus.), Brixia Leonessa Nuoto (Tal.), Szeged Beton (Maď.)
G-skupina (Berlín/Nem.): Havk Mladost Záhreb (Chorv.), ZF Eger (Maď.), Spandau 04 Berlín (Nem.), Centre des Nageurs de Marseille (Fr.)
H-skupina (Rijeka/Chorv.): Primorac Kotor (Č. Hora), Panionios GSS Atény (Gréc.), Primorje Erste Banka Rijeka (Chorv.), ČH HORNETS KOŠICE (SR)

Program H-skupiny II. kvalifikačnej fázy vodnopólovej Euroligy mužov - Rijeka (Chorv.):
piatok 8. októbra 2010
Primorje Erste Banka Rijeka (Chorv.) - ČH Hornets Košice /19.00/
Panionios GSS Atény (Gréc.) - Primorac Kotor (Č. Hora) /20.30/

sobota 9. októbra 2010
Primorje Erste Banka Rijeka (Chorv.) - Primorac Kotor (Č. Hora) /19.00/
ČH Hornets Košice - Panionios GSS Atény (Gréc.) /20.30/

nedeľa 10. októbra 2010
ČH Hornets Košice - Primorac Kotor (Č. Hora) /10.30/
Primorje Erste Banka Rijeka (Chorv.) - Panionios GSS Atény (Gréc.) /12.00/


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.