www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
27.10.2010 14:57:06 R. Poláčik očakáva v sobotu povinný triumf nad Ukrajinou
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 27. októbra (SITA) - Slovenskú mužskú vodnopólovú reprezentáciu čaká v sobotu 30. októbra prvé stretnutie kvalifikácie o postup na ME 2012 do Holandska. Zverenci tréneri Romana Poláčika nastúpia o 18.00 h v Košiciach proti Ukrajine. Tento súper by nemal byť pre Slovákov príliš náročnou prekážkou, najnáročnejším konkurentom v súbojoch o prvé miesto v F-skupine sú totiž Rumuni, siedme mužstvo z ME 2010 v chorvátskom Záhrebe. Okrem Ukrajincov a Rumunov čakajú na slovenský tím ešte súboje s Izraelčanmi.
Zdravotné problémy vyradili z hry centra Martina Mravíka z ČH Hornets Košice, ktorého miesto zaujme Igor Cagalinec z tímu Tozan SC Topoľčany. Hlavný kormidelník bude mať k dispozícii šesť hráčov z majstrovského tímu "sršňov" - okrem brankára Michala Gogolu aj Petra Nižného, Karola Bača, Miroslava Grutku, Jozefa Hrošíka a Martina Kolárika. V nominácii figurujú aj ďalší hráči z košických klubov - Alexander Nagy, Michal Kusko, Juraj Zaťovič (všetci KPŠ Akademik Košice-Staré mesto) a Sebastián Nagy (ŠKP Košice). Z bratislavskej Slávie UK Bratislava tréner Poláčik nominoval mladého brankára Lukáša Kozméra a hráča v poli Andreja Janíčka. Posledným je už spomenutý Igor Cagalinec z Topoľčian. Okrem chorého Mravíka za Slovensko v sobotu nenastúpia z rôznych dôvodov ani Martin Faměra, Lukáš Seman, Michal Hruška a Michal Kratochvíl.
Ambíciou slovenského tímu je v úvodnom zápase nového kvalifikačného cyklu bodovať naplno a vytvoriť si dobrú východiskovú pozíciu pred novembrovým náročným duelom v Rumunsku. "Sme favoriti. O Ukrajincoch toho veľa nevieme, spoliehajú sa na hráčov z domácej súťaže a ich tímy v európskych pohároch veľa vody nenamútili. Očakávam naše povinné víťazstvo. Chceme zvíťaziť čo najvyšším rozdielom a dobre sa pripraviť na najdôležitejší zápas tohtoročnej časti kvalifikácie, ktorý odohráme v novembri v Rumunsku," povedal reprezentačný tréner Roman Poláčik a na margo celej kvalifikácie doplnil: "Chceme postúpiť na európsky šampionát. V základnej skupine preto musíme skončiť do druhého miesta, ale radi by sme skupinu vyhrali na úkor Rumunov. Prvé miesto v kvalifikačnej skupine by nás dostalo do výhodnejšej pozície v následnej baráži o postup na európsky šampionát."
Organizátori zápasu v Košiciach pripravili pre divákov niekoľko lákadiel. Prvým je voľný vstup a druhým šanca vyhrať pri žrebovaní mobilné telefóny.
Víťazi šiestich kvalifikačných skupín a aj všetkých šesť tímov z druhých miest postúpia do play-off (október 2011), odkiaľ si šestica najlepších vybojuje miestenku na kontinentálny šampionát v holandskom Eindhovene. Postup na ME 2012 si na základe umiestnenia na tohtoročnom šampionáte v Záhrebe vybojovali Chorváti, Taliani, Srbi, Maďari a Čiernohorci. Holanďania ako organizátor majú účasť na ME taktiež garantovanú.

Nominácia slovenskej vodnopólovej reprezentácie na sobotňajší kvalifikačný duel o postup na ME 2012 proti Ukrajine (30. 10. o 18.00 h v Košiciach):

Brankári: Michal Gogola (ČH Hornets Košice), Lukáš Kozmér (Slávia UK Bratislava).
Hráči v poli: Peter Nižný, Karol Bačo, Miroslav Grutka, Jozef Hrošík, Martin Kolárik (všetci ČH Hornets Košice), Alexander Nagy, Michal Kusko, Juraj Zaťovič (všetci KPŠ Akademik Košice-Staré mesto), Sebastián Nagy (ŠKP Košice), Andrej Janíček (Slávia UK Bratislava), Igor Cagalinec (Tozan SC Topoľčany).


fr;bg
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.