statistika.webstranka.sk
14.11.2010 16:14:00 ČH Hornets v Budapešti s prehrou o 6 gólov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 14. novembra (SITA) - Vodní pólisti ČH Hornets Košice podľahli v úvodnom stretnutí osemfinále Pohára LEN 2010/2011 v nedeľu v Budapešti tímu Honvéd Groupama 8:14. Po dva góly zverencov trénera Róberta Kaida strelili Faměra a Hrošík, po jednom presnom zásahu pridali Nagy, Grutka, Bačo a Nižný. Odvetný súboj osemfinále zohrajú v Košiciach v termíne 18. - 19. decembra.
Košičania v Budapešti ani raz nešli do gólového náskoku, od stavu 2:2 už viedli iba domáci. Napriek tomu boli ČH Hornets v prvej polovici stretnutia vyrovnaným súperom favorizovanému tímu z krajiny olympijských víťazov. V závere druhej štvrtiny sa košickí "sršni" dotiahli na rozdiel jedného gólu, keď na 5:6 znižoval Faměra. Rozhodujúcou fázou zápasu bola domáca päťgólová šnúra z 8:6 na 13:6 v prvej polovici záverečnej štvrtiny. Košickí vodní pólisti si postup do osemfinále Pohára LEN vybojovali na nedávnom kvalifikačnom turnaji v Neapole.

Prvý zápas osemfinále vodnopólového Pohára LEN mužov 2010/2011:

Honvéd Budapešť - ČH Hornets Košice 14:8 (4:2, 3:3, 2:1, 5:2)
Góly: Márton 5, Balázs 4, Ferenc a Bence po 2, Zoltán 1 - Faměra a Hrošík po 2, Nagy, Grutka, Bačo a Nižný po 1