statistika.webstranka.sk
14.11.2010 16:34:16 ČH Hornets v Budapešti s prehrou o 6 gólov - doplnené
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené o hlas generálneho manažéra ČH Hornets Š. Šmihuľu a spresnené o dátum odvetného zápasu osemfinále.

KOŠICE 14. novembra (SITA) - Vodní pólisti ČH Hornets Košice podľahli v úvodnom stretnutí osemfinále Pohára LEN 2010/2011 v nedeľu v Budapešti tímu Honvéd Groupama 8:14. Po dva góly zverencov trénera Róberta Kaida strelili Faměra a Hrošík, po jednom presnom zásahu pridali Nagy, Grutka, Bačo a Nižný. Odvetný súboj osemfinále zohrajú v Košiciach v sobotu 18. decembra.
Košičania v Budapešti ani raz nešli do gólového náskoku, od stavu 2:2 už viedli iba domáci. Napriek tomu boli ČH Hornets v prvej polovici stretnutia vyrovnaným súperom favorizovanému tímu z krajiny olympijských víťazov. V závere druhej štvrtiny sa košickí "sršni" dotiahli na rozdiel jedného gólu, keď na 5:6 znižoval Faměra. Rozhodujúcou fázou zápasu bola domáca päťgólová šnúra z 8:6 na 13:6 v prvej polovici záverečnej štvrtiny. Košickí vodní pólisti si postup do osemfinále Pohára LEN vybojovali na nedávnom kvalifikačnom turnaji v Neapole.

Prvý zápas osemfinále vodnopólového Pohára LEN mužov 2010/2011:

Honvéd Budapešť - ČH Hornets Košice 14:8 (4:2, 3:3, 2:1, 5:2)
Góly: Márton 5, Balázs 4, Ferenc a Bence po 2, Zoltán 1 - Faměra a Hrošík po 2, Nagy, Grutka, Bačo a Nižný po 1

Hlas:
Štefan Šmihuľa (generálny manažér ČH Hornets): "Do tretej štvrtiny sme sa držali, ale potom sa začali výraznejšie presadzovať domáci. Bolo to aj zásluhou šiestich pätiek, čo je na takýto zápas veľmi veľa. Maďari boli lepším tímom, bojovnejším, dôraznejším. My sme boli nedôslední v obrane a nevyužívali sme presilové hry. V odvete sa ešte o niečo pokúsime, ale bol by to malý zázrak, ak by sme zvíťazili o sedem gólov.