www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
19.11.2010 10:18:32 Reprezentácia do Rumunska bez Semana aj Grutku
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Opakovaná správa zo štvrtka.
KOŠICE 19. novembra (SITA) - Slovenskú vodnopólovú reprezentáciu čaká už v sobotu 20. novembra 2010 náročný kvalifikačný duel o postup na ME 2012 v rumunskom meste Oradea proti domácemu výberu. Pod vedením trénera Romana Poláčika sa Slováci predstavia v bazéne favorita na celkové prvenstvo v F-skupine. V nominácii na tento duel figuruje jediný legionár a až sedem hráčov majstrovského tímu ČH Hornets Košice. Zo zahraničia prichádza brankár Michal Hruška, ktorý v súčasnosti hráva v severofrancúzskom Arrase. Druhým brankárom je Michal Gogola, ktorý chytá za majstrovský slovenský tím ČH Hornets Košice. Okrem neho bude na súpiske aj ďalších šesť "sršňov" - Martin Mravík, Peter Nižný, Karol Bačo, Jozef Hrošík, Martin Kolárik a Martin Faměra. "Pôvodne som rátal aj s Miroslavom Grutkom, ale zdravotné problémy ho z tohto súboja vyradili," prezradil pre agentúru SITA hlavný kormidelník slovenskej reprezentácie Roman Poláčik. Ten nemôže počítať ani so službami legionára Lukáša Semana, ktorý si plní klubové povinnosti v chorvátskom Jugu
Debut v národnom tíme by mal v súboji proti Rumunsku absolvoval Martin Faměra, ktorý len prednedávnom dostal slovenské občianstvo. "Pre Martina to síce bude oficiálna premiéra v slovenskej reprezentácii, ale je to vyrovnaný hráč. S chlapcami sa dobre pozná, veď už nejaký čas hráva za ČH Hornets," uviedol R. Poláčik, ktorý má jasno v taktike na nebezpečné Rumunsko. "Ak chceme pomýšľať na úspech, musíme hrať trpezlivo a nesmieme robiť zbytočné chyby. Základom bude ustrážiť centra Cosmina Rada, ktorý podľa môjho názoru patrí medzi najlepších na svete," poznamenal kouč slovenského mužstva a pokračoval: "Súper sa bude snažiť v búrlivej atmosfére rozbiť našu obranu a smerovať čo najviac útokov cez spomenutého centra Rada. My sa im to budeme snažiť čo najviac skomplikovať."
Po októbrovom pohodlnom domácom kvalifikačnom triumfe nad Ukrajinou pôjde v sobotu v Oradei do tuhého, keďže práve s Rumunmi chcú Slováci súperiť o prvé miesto v kvalifikačnej skupine, to znamená výhodnejšiu pozíciu pred barážou. "Urobíme všetko pre to, aby sme v Oradei uspeli. Za úspech považujem aj prípadnú remízu, nad prehrou neuvažujeme," povedal Roman Poláčik a s radosťou dodal: "V Rumunsku bude mať náš tím aj svojich fanúšikov. Celkovo ma teší, že na vodné pólo na Slovensku priaznivci nezanevreli a najmä nadšenci z jednotlivých klubov nás chodia povzbudzovať aj do zahraničia. Chceme sa im za to odvďačiť peknou hrou a dobrými výsledkami."
Do dejiska duelu sa slovenská reprezentácia presunie v piatok popoludní, podvečer majú zverenci Romana Poláčika naplánovaný tréning v bazéne, v ktorom sa uskutoční dôležitý sobotňajší zápas. V druhom súboji F-skupiny nastúpi v sobotu už o 12.00 h SEČ domáca Ukrajina v Kyjeve proti Izraelu.

Nominácia slovenskej vodnopólovej reprezentácie na sobotňajší kvalifikačný duel o postup na ME 2012 proti Rumunsku:
Brankári: Michal Gogola (ČH Hornets Košice), Michal Hruška (RC D'Arras WP/Fr.)
Hráči v poli: Martin Mravík, Martin Faměra, Jozef Hrošík, Karol Bačo, Martin Kolárik, Peter Nižný (všetci ČH Hornets Košice), Juraj Zaťovič, Alexander Nagy, Michal Kusko (všetci KPŠ Akademik Košice-Staré mesto), Igor Cagalinec (Tozan SC Topoľčany), Andrej Janíček (Slávia UK Bratislava).

Program sobotňajších duelov kvalifikačnej F-skupiny o postup na ME 2012 - časy sú v SEČ:
Ukrajina - Izrael (12.00 h, Kyjev)
Rumunsko - SLOVENSKO (15.55 h, Oradea)

Tabuľka F-skupiny:
1. Rumunsko 1 1 0 0 14:4 3
2. Slovensko 1 1 0 0 18:9 3
--------------------------------------
3. Ukrajina 1 0 0 1 9:18 0
4. Izrael 1 0 0 1 4:14 0

Doterajšie výsledky: Slovensko - Ukrajina 18:9, Izrael - Rumunsko 4:14


fr
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.