www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
13.01.2011 13:24:25 Ragusová s úvodným sústredením spokojná
<< staršia<< všetky >>novšia >>
TOPOĽČANY 13. januára (SITA) - Nová trénerka slovenskej ženskej vodnopólovej reprezentácie Cinzia Ragusová má za sebou prvú spoločnú akciu s hráčkami národného tímu. So štvordňovým sústredením v Novákoch vyslovila tridsaťtriročná rodáčka z Catanie (nar. 24. mája 1977) spokojnosť aj napriek skutočnosti, že nemala k dispozícii všetky nominované hráčky. "Slovenské ženské vodné pólo pracuje na amatérskej báze, a preto nemožno dievčatám zazlievať, že pred niektorými akciami uprednostnia školu alebo pracovné povinnosti," prezradil pre agentúru SITA Ragusovej asistent a manžel Milan Cipov a pokračoval: "Prvotný cieľ sa nám podarilo splniť, bolo ním základné zoznámenie sa s kádrom." Už o dva týždne na Slovenky čaká úvodný zápas kvalifikácie o postup na ME 2012 do holandského Eindhovenu, v ktorom si v sobotu 29. januára 2011 zmerajú v Žiline sily so silným tímom Maďarska. Okrem týchto dvoch súperov figurujú v kvalifikačnej A-skupine aj výbery Nemecka a Francúzska.
"Čaká nás ešte veľa práce. Tie hráčky, ktoré som mala na zraze k dispozícii, preukázali veľmi dobré reakcie pri tréningovom procese aj pri nácviku niektorých herných situácií," prezradila pre SITA Cinzia Ragusová a na margo práce pri slovenskom národnom tíme dodala: "Je to pre nás akási výzva posunúť slovenské ženské vodné pólo vyššie, keďže teraz mu patria spodné priečky v európskom meradle."
Ragusová je zlatá medailistka z aténskych OH 2004 a vicemajsterka sveta z Barcelony 2003 vo farbách Talianska. Svoju krajinu reprezentovala aj na olympijských hrách v Pekingu 2008. Ešte v sezóne 2009/2010 pôsobila talianska trénerka ako aktívna hráčka v tíme Orizzonte Catania, s ktorým obsadila v súťažnom ročníku 2009/2010 tretie miesto v Európskom pohári majsteriek (EPM). V predchádzajúcich rokoch s Cataniou v tejto súťaži viackrát triumfovala.


fr;ru
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.