www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
28.01.2011 12:20:24 Maďarky v Žiline favoritkami, premiéra Ragusovej
<< staršia<< všetky >>novšia >>
ŽILINA 28. januára (SITA) - Slovenská ženská vodnopólová reprezentácia absolvuje v sobotu domácu premiéru v kvalifikácii o postup na budúcoročné ME, ktoré sa uskutočnia v holandskom Eindhovene. Pod vedením trénerského tandemu Cinzia Ragusová a Milan Cipov, pre ktorý to bude súťažná premiéra na lavičke ženskej reprezentácie, nastúpia Slovenky v sobotu v Žiline proti favorizovanému Maďarsku. To však nepricestuje v najsilnejšom zložení. V trinásťčlennej nominácii trénera Andrása Merésza totiž nefigurujú Gabriella Szűcsová, Dóra Kistelekiová, Ágnes Valkayová či Barbara Bujková, voľno dostali aj Rita Drávuczová a Orsolya Takácsová, pre zdravotné problémy chýbajú aj Kata Menczingerová a Hanna Kistelekiová. "Proti takému silnému súperovi, akým Maďarsko nepochybne je, musíme vychádzať zo zabezpečenej obrany. Bude to veľmi náročný zápas," prezradil pre agentúru SITA Milan Cipov. Tréner Maďariek András Merész si uvedomuje, že do Žiliny jeho výber cestuje v pozícii favorita. "Viacero hráčok dostalo voľno, alebo ich z hry vyradili zdravotné problémy. Musíme však priznať, že Slovensko je v našej kvalifikačnej skupine najslabším tímom. Ani sobotňajší duel však nesmieme podceniť, musíme hrať od začiatku až do konca," poznamenal A. Merész.
V slovenskom tíme figuruje trinásť hráčok z klubov najvyššej súťaže a jedna legionárka. Nová trénerka slovenského národného tímu Cinzia Ragusová pozvala do Žiliny až šesť hráčok z tímu Tozan SC Topoľčany. Do výberu SR sa dostali aj štyri pólistky z PVK Vrútky a tri zo Slávie UK Bratislava. Z holandského tímu Ed Hardy de Robben z mesta Hilversum nastúpi proti Maďarkám Miroslava Žiaková, ktorá v minulosti hrávala v maďarskom Egeri.
Duel Slovensko - Maďarsko sa pod taktovkou Izraelčana Matana Schwartsa a Nemky Marcely Maussovej uskutoční v Žiline v sobotu 29. januára 2011 o 14.00 h, okrem týchto dvoch súperov figurujú v kvalifikačnej A-skupine aj družstvá Nemecka a Francúzska.

Nominácia slovenskej ženskej vodnopólovej reprezentácie na sobotňajší kvalifikačný duel proti Maďarsku (29. januára 2011 o 14.00 h v Žiline):
Brankárky: Miriam Grmanová, Klára Mihalíková (obe Tozan SC Topoľčany)
Hráčky v poli: Michaela Migrová, Lucia Valocká, Monika Kuciánová, Shirley Lazarová (všetky PVK Vrútky), Miroslava Žiaková (Ed Hardy de Robben/Hol.), Pavla Laciková, Martina Kuníková, Zuzana Hýroššová, Zuzana Kopcová (všetky Tozan SC Topoľčany), Kristína Lindtnerová, Eva Szapuová, Dominika Kovačičová (všetky Slávia UK Bratislava)
Tréneri: Cinzia Ragusová a Milan Cipov.

Nominácia maďarskej reprezentácie na sobotňajší kvalifikačný duel proti Slovensku:
Brankárky: Orsolya Kasóová, Edina Ganglová.
Hráčky v poli: Ildikó Tóthová, Rita Poszkoliová, Petra Dalmádyová, Dóra Csabaiová, Noémi Somhegyiová, Anna Illésová, Dóra Czigányová, Rita Keszthelyiová, Réka Kövérová Kisová, Dóra Antalová, Vivien Kövesdiová.
Tréner: András Merész.


fr;ru
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.