www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
01.02.2011 16:02:05 Vysoká prehra musí byť pre nás ponaučením, tvrdí Laciková
<< staršia<< všetky >>novšia >>
ŽILINA 1. februára (SITA) - Slovenská ženská vodnopólová reprezentácia nevstúpila úspešne do kvalifikácie o postup na budúcoročné ME v holandskom Eindhovene. Zverenkyne trénerky Cinzie Ragusovej síce v sobotu v Žiline viedli nad favorizovaným Maďarskom 1:0, napokon sa pred súperkami museli skloniť a prehrali vysoko 5:33. Jeden z piatich gólov SR dosiahla aj talentovaná hráčka Paula Laciková, ktorá na klubovej úrovni hráva v tíme Tozan SC Topoľčany.
"Tento zápas musí byť pre nás akýmsi ponaučením a určite nám vlial silu do ďalších duelov. Do budúcnosti sa musíme poučiť z vlastných chýb a snažiť sa ich postupne minimalizovať až úplne odstrániť," uviedla po stretnutí v rozhovore pre portál www.mokralopta.sk sympatická 19-ročná pólistka a na margo vysokého triumfu súperiek poznamenala: "Prvý gól nám dal trochu vnútornej sily, úvodnú štvrtinu sme prehrali iba 1:3. Potom sme však urobili chyby a ťahalo sa to s nami až do konca zápasu. Viac ako tridsať inkasovaných gólov určite zamrzí. Základom maďarského víťazstva bola určite lepšia fyzická kondícia. Na to, aby sme sa priblížili svetovej špičke, kam patria aj Maďarky, musíme viac trénovať a pracovať na nácviku všetkých herných činností."
Kým v minulosti pracovali so slovenskými hráčkami iba domáci tréneri, od začiatku tejto sezóny má aj mladá Paula Laciková spolu s ďalšími hráčkami možnosť spolupracovať na klubovej aj reprezentačnej úrovni s talianskou trénerkou Cinziou Ragusovou, olympijskou víťazkou z Atén 2004 a vicemajsterkou sveta z Barcelony 2003. Ragusová totiž prijala angažmán v Topoľčanoch a stala sa aj kormidelníčkou slovenskej ženskej reprezentácie. "Je to veľmi zaujímavé pripravovať sa pod jej vedením. Dáva nám nové znalosti, je to určite o niečom inom ako v minulosti," prezradila pre www.mokralopta.sk hráčka Topoľčian a jedna z nádejí slovenského ženského vodného póla.


fr;pp;ru
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.