www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
28.03.2011 10:37:46 Slováci do Izraela za kvalifikačným povinným víťazstvom
<< staršia<< všetky >>novšia >>
KOŠICE 28. marca (SITA) - Slovenskú mužskú reprezentáciu vo vodnom póle v stredu večer čaká v izraelskom meste Netanya už tretí kvalifikačný duel o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v holandskom Eindhovene. Po domácom triumfe nad Ukrajinou a prehre v Rumunsku sa od zverencov trénera Romana Poláčika očakáva pohodlný triumf nad Izraelom, ktorý v doterajších dvoch dueloch strelil iba štyri, všetky na úvod kvalifikácie tiež v Netanyi Rumunom.
"Našou povinnosťou je v Izraeli zvíťaziť. Rumuni zdolali tohto súpera o desať gólov. My chceme streliť viac gólov, aby sme pri prípadnej rovnosti bodov mali lepšie skóre," uviedol na margo blížiaceho sa súboja tréner Roman Poláčik. Ten na zápas do Izraela povolal iba hráčov z domácej najvyššej súťaže EMM extraligy.
Hlavný kormidelník pred utorňajším odchodom do Izraela tuší, čo môže od súpera očakávať. "Domáci sa budú snažiť dostať čo najmenej gólov. V prvej štvrtine si obhliadnem ich taktiku a podľa toho sa zariadime. Bude to špecifický zápas, v ktorom musíme dať čo najviac gólov a a využívať všetky šance," uviedol hlavný kouč tímu SR Roman Poláčik.
Stredajší zápas v Netanyi sa začne o 20.45 h SELČ, duel povedie gruzínsko-macedónska rozhodcovská dvojica. Európska plavecká liga (LEN) zverila zápas do rúk Vachtangovi Mebukemu z Gruzínska a Ristovi Dancevskému z Macedónska, delegátom bude Rumun Anatol Grintescu.

Nominácia slovenskej vodnopólovej reprezentácie na kvalifikačný duel o postup na ME 2012 proti domácemu Izraelu (30. marca v Netanyi):
Brankári: Michal Gogola (KPŠ Akademik Košice-Staré mesto), Lukáš Kozmér (Slávia UK Bratislava)
Hráči v poli: Vladimír Plvan, Andrej Janíček (obaja Slávia UK Bratislava), Martin Mravík, Karol Bačo, Martin Faměra, Martin Kolárik, Jozef Hrošík, Peter Nižný (všetci ČH Hornets Košice), Alexander Nagy, Juraj Zaťovič (obaja KPŠ Akademik Košice-Staré mesto), Marek Molnár (ŠKP Košice).


fr;pp
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.