www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
30.01.2012 11:16:04 Známych už 12 účastníkov turnajov na OH 2012 v Londýne
<< staršia<< všetky >>novšia >>
LONDÝN 30. januára (SITA) - Po víkende je známych už dvanásť z dvadsiatich účastníkov vodnopólových turnajov mužov a žien na Hrách XXX. olympiády v Londýne (27. júla - 12. augusta 2012). V mužskej aj ženskej časti sú voľné ešte po štyri miestenky, ktoré rozdelia na aprílových kvalifikačných turnajoch v kanadskom Edmontone (muži) a talianskom Terste (ženy).
Medzi mužmi majú okrem domácich Britov istú účasť aj víťazi Svetovej ligy 2011 Srbi, ktorí sa v nedeľu stali v holandskom Eindhovene majstrami Európy. Z európskeho šampionátu si postup na OH 2012 zabezpečili aj Taliani, Chorváti a Maďari. Z amerického kontinentu sa už kvalifikovali Američania, Áziu bude zastupovať Kazachstan a Oceániu výber Austrálie. V ženskej kategórii okrem domácich Britiek majú istú miestenku už aj Američanky, Číňanky a Austrálčanky.
Na mužskom kvalifikačnom turnaji v Edmontone (1. - 8. apríla 2012) by sa malo predstaviť dvanásť výberov. Európu budú na základe umiestnenia na ME 2012 zastupovať Gréci, Čiernohorci, Nemci, Rumuni a Španieli. Ázia vyšle na turnaj výbery Číny a Japonska, americké kontinenty reprezentácie Kanady, Kuby, Brazílie a Argentíny. Dvanástku doplní výber Nového Zélandu.
V talianskom Terste sa od 15. do 22. apríla predstaví šesť európskych ženských výberov - Rusko, Maďarsko, Holandsko, Grécko, Taliansko a Španielsko. Dvanástku účastníkov doplnia tímy Kanady, Brazílie, Kuby, Kazachstanu, Japonska a Nového Zélandu.
Slovenské vodnopólové výbery už nemajú šancu kvalifikovať sa na olympiádu do Londýna.


fr;pp
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.