statistika.webstranka.sk
08.08.2012 22:42:28 VODNÉ PÓLO-OH: Chorvátsko posledným semifinalistom - súhrn
<< staršia<< všetky >>novšia >>
LONDÝN 8. augusta (SITA) - Reprezentanti Chorvátska vo vodnom póle postúpili na Hrách XXX. olympiády v Londýne do semifinále, keď v stredajšom štvrťfinálovom súboji zdolali Spojené štáty americké 8:2. Zverenci trénera Ratka Rudiča si v prvých dvoch štvrtinách utvorili päťgólový náskok a následne len kontrolovali priebeh duelu. Bronzoví medailisti z MS 2011 sa v piatok 10. augusta stretnú v súboji o postup do finále s Čiernohorcami.
Taliani zdolali vo štvrťfinále Maďarsko 11:9. Tridsaťdeväť sekúnd pred koncom duelu zdramatizoval záver gólom na 9:10 najlepší maďarský strelec v zápase Madaras, lenže v poslednej sekunde potvrdil víťazstvo jedenástym presným zásahom pólistov z Apeninského polostrova Presciutti. Taliani sa v boji o medaily stretnú so Srbmi, ktorí v stredajšom štvrťfinálovom súboji zdolali Austráliu 11:8. Zverenci trénera Dejana Udovičiča rozhodli o svojom triumfe v poslednej štvrtine, ktorú vyhrali 5:0.
Medzi kvarteto najlepších tímov pod piatimi kruhmi postúpili aj hráči Čiernej Hory. Pod vedením kouča Ranka Peroviča si balkánsky tím v stredu poradil so Španielskom 11:9. Čiernohorci viedli po II. štvrtine 10:6, ale pólisti zo Španielska 133 sekúnd pred štvrtou sirénou skorigovali na rozdiel jediného gólu. Konečnú podobu výsledku dal Nikola Janovič.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí štvrťfinále vodnopólového turnaja mužov na Hrách XXX. olympiády v Londýne:

Chorvátsko - USA 8:2 (2:0, 3:0, 2:2, 1:0)
Najviac gólov: Burič, Boškovič a Obradovič po 2 - Bailey, Varellas po 1

Taliansko - Maďarsko 11:9 (2:2, 3:2, 3:1, 3:4)
Najviac gólov: Felugo, Presciutti a Figlioli po 3 - Madaras 3

Španielsko - Čierna Hora 9:11 (4:4, 1:3, 1:3, 3:1)
Najviac gólov: Valles Trias a Minguell Alferez po 2 - Zlokovič 4, Janovič 2

Austrália - Srbsko 8:11 (3:2, 4:2, 1:2, 0:5)
Najviac gólov: Campbell a Beadsworth po 2 - Filipovič 3, Gocič a Prlainovič po 2