statistika.webstranka.sk
12.08.2012 18:14:41 VODNÉ PÓLO-OH: Chorváti zlatí, zdolali majstrov sveta Talianov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
LONDÝN 12. augusta (SITA) - Vodní pólisti Chorvátska získali na Hrách XXX. olympiády v Londýne zlaté medaily. Reprezentanti krajiny z Balkánskeho polostrova zdolali v nedeľňajšom finále úradujúcich majstrov sveta z Talianska 8:6. Chorváti nezačali dobre rozhodujúci zápas o prvenstvo, keď prvú štvrtinu prehrali 1:2. Ďalšie dve dejstvá však patrili Chorvátom, ktorí si utvorili rozhodujúci dvojgólový náskok. Pre Chorvátsko je to vo vodnom póle druhá medaila na najväčšom sviatku športovcov, v Atlante 1996 sa tešili zo zisku striebra.
Srbsko obhájilo bronzové medaily z Pekingu 2008, keď zvíťazilo v pekinskej repríze súboja o 3. miesto nad Čiernou Horou tesne 12:11. Srbi prehrávali pred začiatkom záverečnej štvrtiny 8:10, no napokon sa tešili z kovu bronzového lesku, keď víťazný gól dal 55 sekúnd pred koncom Vanja Udovičič.
Maďari, ktorí obhajovali zlato z OH 2008, skončili až na piatej pozícii, keď ich vo štvrťfinále zastavili Taliani.

Výsledky nedeľňajších zápasov o medailové umiestnenia vo vodnom póle mužov na Hrách XXX. olympiády v Londýne:

Finále:
Chorvátsko - Taliansko 8:6 (1:2, 2:0, 2:1, 3:3)
Góly: Jokovič 3, Boškovič 2, Barač, Buljubašič a Sukno po 1 - Felugo 3, Gallo, Giorgetti a Presciutti po 1

O 3. miesto:
Čierna Hora - Srbsko 11:12 (2:3, 3:1, 5:4, 1:4)
Najviac gólov: Ivovič 3, Zlokovič, Janovič a Jokič po 2 - Filipovič 3, Pijetlovič a Nikič po 2

Konečné poradie: 1. Chorvátsko, 2. Taliansko, 3. Srbsko, 4. Čierna Hora, 5. Maďarsko, 6. Španielsko, 7. Austrália, 8. USA