www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
30.10.2012 17:02:49 D. Udovičič ukončil pôsobenie pri srbskej reprezentácii
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 30. októbra (SITA) - Tréner srbskej vodnopólovej reprezentácie Dejan Udovičič v pondelok abdikoval na svoju funkciu. Ako informuje portál waterpoloworld.com, stalo sa tak po stretnutí realizačného tímu srbského výberu s hráčmi a predstaviteľmi národného vodnopólového zväzu. Udovičič odmietol uviesť dôvody tohto rozhodnutia, ale pravdepodobne za ním stojí list okteta srbských hráčov vedeniu zväzu, v ktorom vyjadrili nespokojnosť s metódami hlavného kouča. Situáciu nechcel komentovať ani šéf zväzu Velibor Sovrovič, ktorý akceptoval Udovičičovu rezignáciu. "Česť je pre mňa dôležitejšia ako pozícia trénera," povedal srbským médiám D. Udovičič, ktorý v súčasnosti pracuje ako šéf lavičky v mužstve Radnički Kragujevac s dvojicou reprezentantov Vanjom Udovičičom a Filipom Filipovičom.
Už v stredajšom súboji Svetovej ligy FINA dočasne povedie Srbov v nemeckom Hamburgu proti domácemu výberu Dejan Savič, ktorý je spolu s bývalým koučom Partizanu Belehrad Igorom Milanovičom hlavným kandidátom na uvoľnenú pozíciu.
Pod vedením Udovičiča získali Srbi získali 16 cenných kovov na sedemnástich vrcholných podujatiach. Medzi trojicou najlepších chýbali pod jeho taktovkou iba na majstrovstvách sveta v roku 2007 v austrálskom Melbourne. V súčasnosti sú Srbi úradujúci majstri Európy, vicemajstri sveta a na OH 2012 v Londýne získali bronz.


fr;ru
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.