statistika.webstranka.sk
07.09.2013 12:48:14 VODNÉ PÓLO-ME17: Mladé Slovenky na konečnom deviatom mieste
<< staršia<< všetky >>novšia >>
ISTANBUL 7. septembra (SITA) - Slovenská reprezentácia dievčat do 17 rokov vo vodnom póle obsadila na majstrovstvách Európy hráčok tejto vekovej kategórie konečné deviate miesto. Rozhodlo o tom tesné sobotňajšie víťazstvo nad rovesníčkami z Veľkej Británie 10:9. Mladé Slovenky prehrávali pred poslednou štvrtinou o tri góly, no poslednú vyhrali presvedčivo 4:0 a duel otočili vo svoj prospech.
"Na zápas sme sa poctivo pripravovali, súperky však začal v takom tempe, že bolo jasné, že ho nedokážu udržať po celý zápas. Dievčatá poctivo pracovali, išli za svojím cieľom, aj keď sa dlho strelecky nevedeli presadiť. V poslednej štvrtine zaslúžene zlomili už značne unavené súperky. Teší nás, že sme na záver náročných ME vystupňovali tempo a dosiahli víťazstvo. Dokázali sme, že sa s dievčatami oplatí pracovať. Je to často veľmi komplikovaná cesta, ale dokáže priniesť výsledok. Prvých šesť družstiev je výkonnostne niekde inde, pre rozdiel v podmienkach a vnímaní športu spoločnosťou sa s nimi nemôžeme porovnávať. Dokázali sme, že poctivou prácou sme schopní hrať a vyhrať s kýmkoľvek od siedmeho miesta. Škoda len, že nepriaznivý žreb nám nedovolil siahnuť o jedno dve miesta vyššie. Za daných okolností sme odovzdali maximum a deviate miesto je výsledok, na ktorom sa dá stavať do budúcnosti," povedal asistent trénera SR Pavol Mihalkovič.

Výsledok sobotňajšieho duelu o konečné umiestnenie na majstrovstvách Európy hráčok do 17 rokov vo vodnom póle v tureckom Istanbule: