www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
06.11.2013 11:33:30 Slováci chcú získať v Porte plný počet bodov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
PORTO 6. novembra (SITA) - V portugalskom Porte čaká slovenskú vodnopólovú reprezentáciu rozlúčka so skupinovou časťou kvalifikácie o postup na budúcoročné ME do Budapešti. V prvej polovici roka 2014 sa Slováci s vysokou pravdepodobnosťou predstavia v play-off, meno súpera ešte nepoznajú. Zrejme ním bude jeden z trojice Španielsko, Rumunsko, Chorvátsko. Ďalšie turnaje 3. kola kvalifikácie sa uskutočnia vo francúzskom Montpellieri a anglickom Sunderlande.
Zverenci trénera Pavla Sirotného si v G-skupine zmerajú sily postupne s výbermi Portugalska, Švajčiarska, Malty, Gruzínska a Bieloruska. Cieľom výberu SR je bodovať v každom súboji naplno. "Chceme tam získať plný počet bodov. Navyše, túžime Gruzíncom vrátiť aj s úrokmi 'divadlo', ktoré zorganizovali doma počas turnaja 1. kola kvalifikácie v našom vzájomnom zápase. To výrazne ovplyvnilo celú kvalifikáciu," prezradil pre agentúru SITA Pavol Sirotný a dodal: "S výnimkou možno jedného hráča cestujeme do Portugalska v najsilnejšom možnom zložení. Nič iné ako päť víťazstiev nechceme."
Z pôvodného kádra, ktorý sa od nedele pripravoval v Bratislave, v utorok večer tréneri vyradili Sebastiána Nagya. Ten by však nemal chýbať v národnom mužstve v budúcotýždňovom stretnutí európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy v čiernohorskej Budve proti domácemu výberu.

Káder slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácie na tohtotýždňový turnaj G-skupiny 3. kola kvalifikácie o postup na ME 2014:
Lukáš Kozmér, Tomáš Hoferica - Juraj Zaťovič, Martin Mravík, Michal Kratochvíl, Martin Faměra, Marek Molnár, Lukáš Ďurík, Lukáš Seman, Tomáš Brúder, Marek Tkáč, Tomáš Bielik, Jozef Hrošík

Program G-skupiny 3. kola kvalifikácie vo vodnom póle o postup na ME 2014 - časy sú v SEČ:
štvrtok 7. novembra: Gruzínsko - Švajčiarsko (16.00), Malta - Bielorusko (17.30), Portugalsko - SLOVENSKO (19.00)
piatok 8. novembra: Švajčiarsko - SLOVENSKO (8.30), Malta - Gruzínsko (10.00), Portugalsko - Bielorusko (11.30), SLOVENSKO - Malta (16.00), Bielorusko - Gruzínsko (17.30), Švajčiarsko - Portugalsko (19.00)
sobota 9. novembra: Švajčiarsko - Bielorusko (16.00), Gruzínsko - SLOVENSKO (17.30), Malta - Portugalsko (19.00)
nedeľa 10. novembra: Švajčiarsko - Malta (8.30), SLOVENSKO - Bielorusko (10.00), Portugalsko - Gruzínsko (11.30)


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.