statistika.webstranka.sk
12.11.2013 19:24:36 VODNÉ PÓLO-SL: Slováci v Č. Hore nesklamali a prehrali len o dva góly
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BUDVA 12. novembra (SITA) - Slovenská vodnopólová reprezentácia mužov neuspela vo svojom úvodnom vystúpení v C-skupine európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy 2013/2014, keď v čiernohorskej Budve prehrala po výbornom výkone s domácim výberom 11:13. Zverenci trénera Pavla Sirotného sa silného súpera nezľakli a držali s ním krok počas celého stretnutia.
V domácom tíme síce chýbalo niekoľko opôr, no aj tak bol papierovým favoritom utorkového zápasu. Tréner Ranko Perovič dal šancu niekoľkým mladíkom, no ani mužstvo SR nenastúpilo v najsilnejšom zložení. Slováci sa v I. štvrtine ujali vedenia gólom Hrošíka, ale domáci otočili na 3:1. Potom síce skorigoval Janíček, no Čierna Hora odpovedala ďalšími dvomi presnými zásahmi. V druhej časti sa do streleckej listiny zapísali opäť Hrošík s Janíčkom, ku ktorým sa pridal aj Faměra. V III. štvrtine prehrával slovenský tím aj tesne 7:8, vo štvrtej 10:12 a napokon podľahol 11:13.
Najbližšie sa Slováci predstavia 10. decembra v Hamburgu proti domácemu Nemecku.