www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
19.12.2013 15:49:49 Slováci si v baráži o ME 2014 zahrajú s Chorvátmi
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Doplnené znenie o hlas trénera Pavla Sirotného

BARCELONA 19. decembra (SITA) - Slovenská mužská vodnopólová reprezentácia sa v baráži o postup na majstrovstvá Európy 2014 do Budapešti stretne s výberom Chorvátska. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v španielskej Barcelone. Prvý duel sa uskutoční na Slovensku 15. februára 2014, odveta je na programe o dva týždne neskôr 1. marca na Pyrenejskom polostrove.
V spomenutých kvalifikačných dueloch povedie tím SR tréner Pavol Sirotný, ktorého počas minulého víkendu potvrdil na tomto poste výkonný výbor Slovenského zväzu vodného póla (SZVP) do konca kvalifikácie ME 2014. Ak sa slovenský výber kvalifikuje na júlový kontinentálny šampionát, Pavol Sirotný zostane vo funkcii až do konca európskeho šampionátu.
"Ideme sa pobiť s olympijskými víťazmi. Budeme sa snažiť prekvapiť súpera a podať čo najlepší výkon. Nechceme skladať zbrane, pretože naši hráči ukázali, že vedia hrať aj s inými svetovými družstvami. Budeme však nohami na zemi. Budeme to mať ťažké a očakávame, že družstvo Chorvátska príde v najsilnejšom zložení. Po našich výsledkoch vo Svetovej lige totiž vidia, že náš tím má svoju silu. Súper nás určite nepodcení. Musíme hrať najlepšie, ako vieme, a pokúsime sa o malý zázrak. Dostali sme pravdepodobne najsilnejšieho súpera zo všetkých možných. Naši hráči majú možnosť ukázať sa proti výbornému tímu," uviedol tréner Pavol Sirotný a potvrdil, že jeho snahou bude získať na zápasy proti Chorvátom najlepších slovenských hráčov zo zahraničia.
Slováci sa prebojovali do baráže ME 2014 cez tri kolá kvalifikácie. Do Budapešti sa kvalifikuje šesť víťazov jednotlivých dvojzápasov. Miestenku na šampionát už má istú poltucet národných tímov - Maďarsko, Srbsko, Čierna Hora, Taliansko, Nemecko a Grécko.

Dvojice baráže o postup na vodnopólové ME 2014 do Budapešti (prvé zápasy 15. februára 2014, odvety 1. marca 2014):
Gruzínsko - Turecko
Holandsko - Rusko
Francúzsko - Malta
Slovensko - Chorvátsko
Rumunsko - Veľká Británia
Ukrajina - Španielsko


fr;mj
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.