www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
05.12.2014 12:54:49 Slováci vyzvú v Novákoch nepríjemných Grékov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 5. decembra (SITA) - Slovenskú mužskú vodnopólovú reprezentáciu čaká v decembri ďalšia herná previerka proti silnému súperovi, keď v zápase A-skupiny európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy nastúpi v utorok 9. decembra o 18.00 h v Novákoch proti nepríjemnému výberu Grécka. Tréner slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácie Antonio Esteller Serrahima s asistentom Róbertom Kaidom na sústredenie vybrali dovedna 16 hráčov vrátane dvoch brankárov. Spoločnú prípravu absolvuje tím SR od nedele večera priamo v dejisku utorkového stretnutia. "Čaká nás duel proti jednému z elitných európskych tímov, ktorý síce na popredných podujatiach v ostatných rokoch nezískal medailu, no stále sa pohybuje medzi najlepšími. S Grékmi sme si už dlhší čas nezmerali sily, najnovšie informácie o súperovi máme z ich vystúpení na júlových majstrovstvách Európy," prezradil Róbert Kaid.
V tíme SR figurujú rovnakí hráči v porovnaní s novembrovým duelom v Debrecíne proti Maďarsku, ktorý Slováci prehrali po dobrom výkone 6:13. V nominácii sú aj Marek Molnár a Kristián Polovic, ktorí chýbali na novembrovej akcii národného družstva. "Dvaja nováčikovia budú o miesto v kádri bojovať s hráčmi, ktorí na predchádzajúcom zraze príliš nepresvedčili o svojej výkonnosti," poznamenal asistent trénera Kaid. V druhom súboji A-skupiny proti sebe nastúpia Maďarsko a Rumunsko.
Slovenské mužstvo sa v Novákoch môže spoľahnúť na výraznú pomoc z tribún, cestu do miestneho Národného centra vodného póla by si malo nájsť viac ako 600 fanúšikov. "Aj touto cestou sa chcem organizátorom podujatia poďakovať, že všetko tak perfektne pripravujú. Pevne verím, že aj podpora od priaznivcov nášmu tímu pomôže k tomu, aby sme s favoritom držali krok čo najdlhšie," dodal Róbert Kaid.
Slováci sa v kalendárnom roku 2015 predstavia v A-skupine európskej časti kvalifikácie o postup do Superfinále Svetovej ligy v domácom prostredí ešte dvakrát - v polovici februára privítajú v Košiciach Maďarov a v apríli v Bratislave aj Rumunov. V januári ich čaká zápas v Rumunsku a v marci v Grécku.

Širšia nominácia tímu SR na decembrový duel Svetovej ligy proti Grécku:
Brankári: Lukáš Kozmér, Tomáš Hoferica
Hráči v poli: Juraj Zaťovič, Tomáš Brúder, Michal Kratochvíl, Martin Kolárik, Lukáš Seman, Martin Faměra, Samuel Baláž, Lukáš Ďurík, Tomáš Bielik, Marek Tkáč, Maroš Tkáč, Sebastián Nagy, Marek Molnár, Kristián Polovic

Program zápasov SR v SL mužov:
2. kolo - 9. decembra (Nováky): Slovensko - Grécko (18.00)
3. kolo - 20. januára 2015: Rumunsko - Slovensko
4. kolo - 17. februára (Košice): Slovensko - Maďarsko
5. kolo - 17. marca: Grécko - Slovensko
6. kolo - 14. apríla (Bratislava): Slovensko - Rumunsko


fr;pp
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.