statistika.webstranka.sk
15.02.2015 21:46:53 Československý lev obohatil exhibíciu o unikátne novinky
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BRATISLAVA 15. februára (SITA) - "Keď nastupuje Československý lev, neexistuje súper. Je to súboj úsmevov.“ Práve tento refrén čerstvo stvorenej česko-slovenskej hymny na počesť hviezdneho výberu športovcov, hercov, spevákov a iných umelcov z Česka a Slovenska odštartoval v Bratislave na sviatok všetkých zaľúbených vydarenú hodinovú šou vo vodnom póle. Plaváreň Pasienky bola počas nej svedkom nie iba slávnostného krstu spomínanej skladby z autorskej dielne hudobníkov Mariána Greksu a otca a syna Kmeťovcov, ale aj veľmi unikátneho merania síl vo vodnom póle.
Na jednej strane bazénu sa svojim športovým umením prezentovalo družstvo bývalých hráčov bratislavskej Slávie. Domáci hrali podľa všeobecne platných pravidiel vodného póla so šiestimi hráčmi v poli a jedným brankárom, na druhej strane zasa výber českých a slovenských zabávačov, umelcov a exšportovcov vo farbách tímu Československý lev - Oklamčák Show Sport Team (OSST). Tí vďaka prižmúreným očiam skúseného medzinárodného vodnopólového rozhodcu Vlastimila Kratochvíla boli stále v číselnej prevahe - sedem hráčov v poli a brankár.
Práve hostia pod taktovkou Igora Kmeťa z Kmeťo bandu si pravidlá vodného póla robili po svojom - a podľa aktuálnej potreby. A tiež podľa vývoja duelu v bazéne. Tak napríklad hneď v úvodných sekundách duelu zaskočili hostiteľov i divákov v hľadisku bleskových útokom s dvojicou útočníkov, pričom každý mal svoju loptu! Keď obe po takomto nečakanom manévri skončili za chrbtom prekvapeného brankára Slávie, hostia sa okamžite ujali vedenia 2:0. A keďže svoj vynález v súboji viackrát zopakovali, Bratislavčanom postupne "raketovým tempom" ušli na rozdiel piatich gólov (6:11, 7:12 a 9:14), raz dokonca svietilo na ukazovateli aj hrozivé skóre 7:13 v neprospech Slávie UK.
To bolo vtedy, keď známy český herec Roman Skamene v službách OSST vylepšil prácu brankára vo vodnopólovej svätyni s pomocou nafukovačky, vďaka ktorej ju dosť podstatne zúžil. Minútu pred koncom druhej štvrtiny sa hosťujúci hviezdny tím odhodlal k nevídanému experimentu - traja gólmani v jednej bránke! V záverečných sekundách druhej osemminútovej štvrtiny to ešte vylepšili - do bránky sa naraz postavilo až päť brankárov. Práve vďaka tomu sa domácim nepodarilo vyrovnať a po dvoch štvrtinách „oklamčákovci“ viedli o štyri góly 14:10. Keďže hráči Československého leva - OSST veľmi skoro zistili, že hrať vodné pólo nie je žiadna maličkosť (najmä, keď niektoré jeho opory nevedeli plávať, pozn.), po dvoch štvrtinách sa rozhodli, že na ďalšie dve štvrtiny prenechajú bazén iba vodným pólistom. "Profíci s mokrou loptou" s hudobnou pomocou saxofonistu Pavla Greksu divákom predviedli niekoľko ukážkových akcií. A svoje umenie vyšperkovali aj oku lahodiacimi gólmi.
Bratislavská exhibícia sa skončila tak, ako sa začala. Čerstvo stvorenou hymnou Československého leva - OSST, z ktorej najmä chytľavý refrén o tom, že keď nastupuje "Československý lev, neexistuje super, lebo je to súboj úsmevov", roztlieskal nie iba aktérov spomínaného súboja, ale aj divákov. Práve ústredné motto vydarenej exhibície počas Valentínskeho večera naplnilo dobrou náladou bratislavskú plaváreň na Pasienkoch až po samotnú strechu. O jej bohatý prídel sa predsa okrem brankára s netradičnou vodnopólovou výškou (Roman Skamene, pozn.) postarali aj bývalí čs. futbalisti František Štambacher a Antonín Panenka (vo funkcii nehrajúceho kapitána), bývalí slovenskí futbaloví reprezentanti Vladimír Kinder a Július Šimon, ako aj mnohonásobný majster sveta v kickboxe Vladimír Moravčík, či 23-násobný majster Slovenska v biliarde Ivan Maljar. Športovcom a exšportovcom boli veľkou oporou aj herci Roman Fratrič, Michal Gulyás a Štefan Koška. Hoci ten zmeškal nástup tímu a kolegov v bazéne povzbudzoval iba z hľadiska. Krajšou súčasťou OSST bola speváčka Adriana Drafiová a sestry Ivana a Martina Mihalkovičové, ktoré vodní pólisti Slávie UK ústretovo "donominovali" do výberu OSST. Oklamčákovcom na ich lavičke držala palce aj Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová, ktorá spolu s vozičkárkou Petrou Zaťkovou a futbalovým majstrom Európy z ME 1976 v Belehrade Antonínom Panenkom pred duelom pokrstili spomínanú hymnu OSST. Oklamčákovcom sa o prísun energie staral aj ich „tímový lekár“ Pavel Traubner, ktorý ich počas prestávok nalieval vlastnou slivovicou s upozornením, že alkohol v malom množstve z rúk lekára je predsa osvedčeným liekom na všetky bolesti.