www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk
15.01.2016 21:28:00 ME v Belehrade - Rusi zaskočili Grékov - súhrn
<< staršia<< všetky >>novšia >>
BELEHRAD 15. januára (SITA) - Na majstrovstvách Európy vo vodnom póle v srbskom Belehrade v piatok vyvrcholili súboje v základných skupinách mužskej časti turnaja, od soboty sú na programe zápasy play-off. Slovákov čaká v sobotu o 18.45 h duel proti domácim Srbom, v ktorom nemajú čo stratiť a otázna je len výška ich prehry.
V piatok v C-skupine po gólovej prestrelke prehrali Nemci s Rumunmi tesne 13:14. V D-skupine upútal večerný duel Rusko - Grécko, v ktorom "zborná" zaskočila bronzový tím z MS 2015 a zvíťazila tesne 9:8. V ženskej časti sú naďalej bez straty bodu Španielky aj Talianky.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí na majstrovstvách Európy vo vodnom póle v srbskom Belehrade:

MUŽI
C-skupina
Gruzínsko - Taliansko 1:21 (1:5, 0:6, 0:6, 0:4)
Nemecko - Rumunsko 13:14 (3:3, 2:3, 5:5, 3:3)

Konečná tabuľka C-skupiny:
1. Taliansko 3 3 0 0 48:11 9
2. Rumunsko 3 2 0 1 31:30 6
3. Nemecko 3 1 0 2 29:39 3
4. Gruzínsko 3 0 0 3 16:44 0

D-skupina
Maďarsko - Turecko 20:5 (4:0, 4:1, 5:1, 7:3)
Rusko - Grécko 9:8 (2:2, 2:2, 2:4, 3:0)

Konečná tabuľka D-skupiny:
1. Maďarsko 3 2 1 0 40:19 7
2. Rusko 3 2 0 1 32:28 6
3. Grécko 3 1 1 1 37:23 4
4. Turecko 3 0 0 3 19:58 0

Osemfinále play-off (zhora podľa „pavúka“):
Španielsko - Malta
Rumunsko - Grécko
Srbsko - Slovensko
Rusko - Nemecko
Taliansko - Turecko
Čierna Hora - Francúzsko
Maďarsko - Gruzínsko
Chorvátsko - Holandsko

Najbližší program mužského turnaja
sobota 16. januára
osemfinále: Španielsko - Malta (9.30), Čierna Hora - Francúzsko (17.15), Srbsko - Slovensko (18.45), Chorvátsko - Holandsko (20.15)

nedeľa 17. januára
osemfinále: Taliansko - Turecko (9.30), Maďarsko - Gruzínsko (17.15), Rumunsko - Grécko (18.45), Rusko - Nemecko (20.15)

pondelok 18. januára
štvrťfinále: víťaz Španielsko/Malta - víťaz Rumunsko/Grécko (18.45), víťaz Srbsko/Slovensko - víťaz Rusko/Nemecko (20.15)
skupina o 9. - 16. miesto: zdolaný Španielsko/Malta - zdolaný Rumunsko/Grécko (9.30), zdolaný Srbsko/Slovensko - zdolaný Rusko/Nemecko (11.00)

utorok 19. januára
štvrťfinále: víťaz Taliansko/Turecko - víťaz Čierna Hora/Francúzsko (18.45), víťaz Maďarsko/Gruzínsko - víťaz Chorvátsko/Holandsko (20.15)
o 9. - 16. miesto: zdolaný Taliansko/Turecko - zdolaný Čierna Hora/Francúzsko (9.30), zdolaný Maďarsko/Gruzínsko - zdolaný Chorvátsko/Holandsko (11.00)


ŽENY
B-skupina
Taliansko - Chorvátsko 31:2 (8:0, 7:0, 8:1, 8:1)
Francúzsko - Nemecko 12:3 (2:0, 3:2, 4:0, 3:1)
Srbsko - Španielsko 6:21 (0:6, 4:5, 1:4, 1:6)

Tabuľka B-skupiny:
1. Španielsko 3 3 0 0 71:11 9
2. Taliansko 3 3 0 0 63:8 9
3. Srbsko 3 1 0 2 27:39 3
4. Francúzsko 3 1 0 2 17:34 3
5. Nemecko 3 1 0 2 20:47 3
6. Chorvátsko 3 0 0 3 9:68 0


fr;ds
  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.