statistika.webstranka.sk
05.04.2016 07:49:56 Slováci nestačili v olympijskej kvalifikácii ani na Rusov
<< staršia<< všetky >>novšia >>
Pôvodná správa doplnená o hlasy

TERST 5. apríla (SITA) - Slovenskej mužskej vodnopólovej reprezentácii sa nedarilo ani v druhom súboji na turnaji svetovej kvalifikácie o postup na OH 2016 do Ria de Janeiro, keď v pondelok večer podľahla výberu Ruska 4:7. Tím SR pod vedením trénerského tandemu Antonio Esteller, Róbert Kaid ešte na podujatí nezískal ani bod, keď v nedeľu prehral s Rumunskom 11:13. V základnej A-skupine čakajú na Slovákov ďalšie tri stretnutia, najbližšie v utorok 5. apríla o 15.10 h proti tímu Kanady. Do piatkového štvrťfinále postúpi najlepšie kvarteto z každej z dvoch šesťčlenných skupín. Miestenku na OH 2016 si vybojuje štvorica úspešných štvrťfinalistov.
Výber SR v pondelok musel od začiatku doťahovať náskok súpera. Rusi išli v úvodnej štvrtine do dvojgólového vedenia a udržali si ho aj po prvej polovici duelu. Potom síce Martin Kolárik znížil na 4:5 a vykresal nádej, ale v záverečnej štvrtine hráči súpera dvoma presnými zásahmi poistili svoj triumf.

Svetová kvalifikácia o postup na OH 2016 - pondelok:

A-skupina:
Rusko - Slovensko 7:4 (2:0, 3:3, 0:1, 2:0)
Góly SR: Kolárik 3, Seman 1

Zostava SR:
Kozmér (M. Hruška) - Faměra, Zaťovič, Furman, Ďurík, Baláž, Seman, Maroš Tkáč, M. Úradník, I. Szabo, Kolárik, Brúder

Kanada - Maďarsko 14:14 (3:4, 4:4, 4:5, 3:1)
Rumunsko - Francúzsko 11:12 (4:3, 3:3, 3:4, 1:2)

Výsledky B-skupiny:
Kazachstan - Holandsko 5:8 (0:3, 2:2, 2:2, 1:1)
Nemecko - Španielsko 5:10 (1:1, 1:0, 2:4, 1:5)
Taliansko - JAR 22:3 (5:1, 6:0, 7:1, 4:1)

Hlasy:
Antonio Esteller (tréner SR): "Nad zápasom sme nemali kontrolu a v záverečných minútach sme urobili dve veľké chyby. Tento turnaj je pre nás veľmi náročný, pretože máme zápas každý deň. Na druhej strane je účasť na ňom veľká skúsenosť, dáva nám príležitosť sa zlepšovať.“

Martin Kolárik (hráč SR): "Máme za sebou veľmi náročný duel. Ruský tím je veľmi kvalitný. Sú to kvalitní plavci. Síce máme teraz dve prehry, ale budeme o olympiádu bojovať až do konca.“

Dmitrij Cholod (hráč Ruska): "Triumf nad Slovenskom nám dáva šancu bojovať ďalej o olympiádu. Musíme však bodovať aj v ďalších súbojoch.“