www.vodnepolo.sk www.vodnepolo.sk
statistika.webstranka.sk

Turnaje - Slávia UK Bratislava - pozvánky

 
EMM Extraliga mužov - 7-9.kolo  

Pozvánka na 7-9.kolo EMM extraligy mužovZačiatky stretnutí:

krytá plaváreň Pasienky

piatok 13.02.2009
18,00 h. Slávia UK Bratislava - ČH Hornets Košice
sobota 14.02.2009
18,30 h. Slávia UK Bratislava - OVO-MONT Akademik Košice
nedeľa 15.02.2009
10,30 h. Slávia UK Bratislava - ŠKP Košice


 
Národná liga starší žiaci - 2.turnaj  

Slávia UK Bratislava, oddiel vodného póla Vás pozýva na 2. turnaj Národnej ligy starších žiakov, ktorý sa uskutoční v dňoch 16-18.5.2008 v krytej plavárni na Pasienkoch.

ilustračné foto Najväčší turnaj tejto sezóny v Bratislave bude organizovať domáca Slávia Uk a okrem jej družstva sa zúčastnia aj NCHZ Nováky, ŠKP Košice, KVP Komárno, ŠK TOPVAR Topoľčany a Slávia PU Prešov.

Po prvom turnaji je vo vedení družstvo z Novák, ktoré mierne prevyšuje ostatné kolektívy. Domáci, ktorí v úvode remizovali s Košicami a plece pri pleci sú s nimi na druhom mieste sa pokúsia v domácej vode vyburcovať sa k mimoriadnemu výkonu a Nováky poraziť. Ak sa im to nepodarí o titule bude prakticky rozhodnuté. Pozor si ale musia dať aj na spomínané Košice a tiež na Komárno. Bolo by však negatívnym prekvapením, ak by si s týmito súpermi v domácom prostredí neporadili. Družstvá Z Topolčian a s Prešova by nemali znamenať vážnejšiu prekážku.

Družstvo Košíc isto vyvinie veľkú snahu po druhom mieste, ktoré pri dobrom výkone v Bratislave nemusí byť nereálne. Čaká ich totiž záverečný turnaj v sezóne v domácej vode a v tej bývajú Košice tradične veľmi silné. Zdá sa, že pre Komárno by mala ostať nepopulárna "zemiaková" medaila, ale ich súboj z Bratislavou a Košicami bude isto veľmi dramatický. Nádej na skutočnú medailu však z rúk ľahko nepustia, aj keď výhoda domácej vody oboch ich súperov v boji o "bedňu" môže byť rozhodujúca.

Družstvá Topoľčian a Prešova predstavujú solídnych súperov, ktorí však pravdepodobne neohrozia pozície v prvej štvorici. Pre nich je úspechom postup do národnej ligy. V ich vzájomnom súboji, ktorý v prvom turnaji skončil zmierlivo sa očakáva neľútostný súboj. Ani jedno z nich totiž nechce obsadiť záverečnú pozíciu.

Najväčší ligový turnaj v Bratislave v tejto sezóne s účasťou najlepších Slovenských družstiev a s nádejou domácej Slávie UK na výborný výsledok by mohol prilákať aj solídnu divácku kulisu. Veríme, že svojou účasťou prispejete k dobrej atmosfére tohto turnaja.

Začiatky stretnutí:

krytá plaváreň Pasienky

piatok 16.05.2008
09,00 h. Slávia UK Bratislava - ŠKP Košice
10,00 h. NCHZ Nováky - KVP Komárno
11,00 h. Slávia PU Prešov - ŠK TOPVAR Topoľčany

18,00 h. Slávia UK Bratislava - NCHZ Nováky
19,00 h. ŠKP Košice - ŠK TOPVAR Topoľčany
20,00 h. KVP Komárno - Slávia PU Prešov

sobota 17.05.2008
14,00 h. NCHZ Nováky - ŠKP Košice
15,00 h. Slávia PU Prešov - Slávia UK Bratislava
16,00 h. ŠK TOPVAR Topoľčany - KVP Komárno

18,00 h. NCHZ Nováky - Slávia PU Prešov
19,00 h. Slávia UK Bratislava - ŠK TOPVAR Topoľčany
20,00 h. ŠKP Košice - KVP Komárno

nedeľa 18.05.2008
09,00 h. ŠK TOPVAR Topoľčany - NCHZ Nováky
10,00 h. Slávia PU Prešov - ŠKP Košice
11,00 h. KVP Komárno - Slávia UK Bratislava

pozvánka >>>


 
1.liga ženy - 6.turnaj  

Slávia UK Bratislava, oddiel vodného póla Vás pozýva na 6. turnaj 1.ligy žien, ktorý sa uskutoční v dňoch 3-4.5.2008 na krytej plavárni Majerníkova ul. - Dlhé Diely.

ilustračné foto V nadstavbovej časti družstvo PVK Vrútky začína získavať miernu prevahu a vďaka víťazstvu nad ŠK TOPVAR Topoľčany v predchádzajúcom turnaji sa už posunulo na čelo priebežného poradia. Uvidíme, či útok na prvé miesto pólistiek z Vrútok bude pokračovať, alebo sa dievčatá z Topolčian dostanú z mierneho útlmu a opäť naklonia misky váh v boji o prvenstvo a titul, po ktorom tak túžia opäť na svoju stranu.

Bratislavské dievčatá, ktoré súťaž dobre rozbehli si na posledných dvoch turnajoch zaknihovali prehry so svojim tohtoročným súperom o tretie miesto. Piešťanské dievčatá po nie najlepšom úvode sezóny sa skonsolidovali, vystužili svoje rady skúsenejšími hráčkami a prebojovali sa na priebežnú bronzovú priečku. Bratislavčanky sa však s týmto vývojom iste nebudú chcieť zmieriť a v domovskom bazéne ak chcú zachytiť nástup súperiek musia zvíťaziť.

Čakajú nás isto zaujímavé stretnutia, ktoré určite potešia svojou dramatickosťou a snáď aj kvalitou fanúšika vodného póla. Príďte dievčatá povzbudiť v ich snažení !

Začiatky stretnutí:

krytá plaváreň Majerníkova ul. - Dlhé Diely

sobota 03.05.2008
11,00 h. Kúpele Piešťany - PVK Vrútky
12,00 h. ŠK TOPVAR Topoľčany - Slávia UK Bratislava
17,00 h. Slávia UK Bratislava - PVK Vrútky
18,00 h. ŠK TOPVAR Topoľčany - Kúpele Piešťany

nedeľa 04.05.2008
09,00 h. Kúpele Piešťany - Slávia UK Bratislava
10,00 h. PVK Vrútky - ŠK TOPVAR Topoľčany


 
Oblastná súťaž 11 roční - 1. turnaj  

ilustračné foto Slávia UK Bratislava, oddiel vodného póla Vás pozýva na 1. turnaj Oblastnej súťaže 11 ročných, ktorý sa uskutoční v dňa 3.05.2008 na krytej plavárni Majerníkova ul. - Dlhé Diely.
Turnaja sa zúčastnia družstvá KŠK Bratislava, KVP Komárno a Slávia UK Bratislava.

Na turnaji môžeme vidieť najmladších adeptov vodného póla. V tejto kategórii však ide hlavne o učenie sa základom tohto športu. Výsledok nie je ani zďaleka taký podstatný ako v kategóriách dospelých, aj keď aj tí najmenší chcú vyhrávať. Ide predovšetkým o správny vývoj hráča, naučiť sa prežívať atmosféru oficiálneho zápasu a správanie sa počas neho. Od malička sa treba naučiť mať radosť z víťazstva ale aj vedieť oceniť kvalitu súpera - kamaráta a vedieť zniesť aj prehru. Predovšetkým sa však treba učiť tajomstvám hry, ktorá v budúcnosti môže priniesť veľa úspechov.

Príďte povzbudiť a podporiť svoje ratolesti, najmladších adeptov tohto krásneho športu!

Začiatky stretnutí:

krytá plaváreň Majerníkova ul. - Dlhé Diely

sobota 3.05.2008
10,00 h. Slávia UK Bratislava - KŠK Bratislava
13,00 h. Slávia UK Bratislava - KVP Komárno
16,00 h. KŠK Bratislava - KVP Komárno


 
Oblastná súťaž kadeti - 2. turnaj  

ilustračné foto Slávia UK Bratislava, oddiel vodného póla Vás pozýva na 3. turnaj Oblastnej súťaže kadetov, ktorý sa uskutoční v dňa 12.04.2008 na krytej plavárni Majerníkova ul. - Dlhé Diely.
Turnaja sa zúčastnia družstvá KVP Kúpele Piešťany, KVP Komárno a domáca Slávia UK Bratislava.

Po prvom turnaji sa zdá, že o prvenstvo budú bojovať mladí pólisti z Bratislavy a Komárna. Ich úvodný súboj skončil zmierlivo, keď v každom družstve bol kľúčovým jeden hráč, komárňanský Polovics a bratislavský Pintér. Uvidíme, ktorý z nich privedie svoje družstvo k úspechu tentoraz.

Zatiaľ zaostáva družstvo z Piešťan, ktoré okrem slabšieho kádra sa borí aj z nepriaznivými tréningovými podmienkami.

Príďte povzbudiť mladých pólistov!

Začiatky stretnutí:

krytá plaváreň Majerníkova ul. - Dlhé Diely

sobota 12.04.2008
09,00 h. Slávia UK Bratislava - KVP Komárno
12,00 h. KVP Komárno - KVP Kúpele Piešťany
15,00 h. Slávia UK Bratislava - KVP Kúpele Piešťany


 
Národná liga kadetky - 2. turnaj  

ilustračné foto Slávia UK Bratislava, oddiel vodného póla Vás pozýva na 2. turnaj Národnej ligy kadetiek, ktorý sa uskutoční v dňoch 12.-13.04.2008 na krytej plavárni Majerníkova ul. - Dlhé Diely.
Turnaja sa zúčastnia družstvá PVK Vrútky, ŠK TOVAR Topoľčany, KVP Kúpele Piešťany a domáca Slávia UK Bratislava. Súťaž hrá 5 družstiev, z ktorých v každom turnaji má jedno družstvo voľno. Tentoraz neštartuje tým z východu Slovenska ŠKP Košice.

V prvom turnaji pred týždňom sa turnaja nezúčastnil najväčší favorit súťaže, mladé pólistky z Vrútok. Tentoraz budú mať svoju premiéru v súťaži a uvidíme, či rolu favorita potvrdia. V dobrom svetle sa minulý týždeň ukázali aj dievčatá z Topolčian, ktoré si v domácom prostredí bez vážnejších problémov poradili so všetkými súpermi. Či budú stačiť aj na papierové favoritky sa ukáže už v druhom turnaji. Zvyšné tri družstvá sa ukázali ako veľmi vyrovnané. Viac sa asi čakalo od zverenkýň trénera Hrošíka z Košíc, ktoré však sú oslabené o dve kľúčové hráčky hosťujúce práve vo Vrútkach. Poradili si síce s nováčikom z Bratislavy, ale nečakane zakopli s družstvom Piešťan. Vodné pólo v kúpelnom meste s bohatou tradíciou prežíva momentálne krízu, keď sa zatvorením areálu kúpaliska EVA v Piešťanoch prakticky zrútili možnosti dobrého tréningu. Funkcionári síce robia všetko čo je v ich silách, ale bez podpory mesta len s veľkou námahou udržujú družstvá pohromade.

Príjemným prekvapením prvého kola boli mladé dievčatá z Bratislavy. Do Topolčian necestovali s veľkými očami a skôr sa mali sústrediť na zbieranie skúseností a čo najmenej inkasovaných gólov. Už v prvom zápase zabojovali a prehrali s Košicami len prijateľným výsledkom o 5 gólov. Väčšina hráčok pritom hrala len svoj prvý súťažný zápas v živote. V druhom zápase vďaka veľmi dobrej bojovnosti dokázali plávať so súperom s Topoľčian a aj keď im potom chýbali sily na útok, opäť dosiahli prijateľný výsledok. Naozajstná bomba prišla v nedeľu doobeda, keď aj napriek nepriaznivému vývoju a okolnostiam sa dievčatá do posledných síl snažili držať krok so silnejším súperom z Piešťan a nakoniec boli 10 sekúnd pred koncom odmenené síce šťastným, ale víťazným gólom.

Čakajú nás teda zaujímavé súboje mladých dievčat. Uvidíme či Vrútky potvrdia papierové predpoklady, či sa im Topoľčany dokážu priblížiť. Domáce dievčatá budú chcieť nadviazať na dobré výkony z úvodu sezóny a dievčatá z Piešťan priniesť trochu potešenia do ich momentálne neradostnej situácie.

Príďte sa pozrieť, na veľkú snahu mladých dievčat!

Začiatky stretnutí:

krytá plaváreň Majerníkova ul. - Dlhé Diely

sobota 12.04.2008
10,00 h. Slávia UK Bratislava - ŠK TOPVAR Topoľčany
11,00 h. PVK Vrútky - KVP Kúpele Piešťany
16,00 h. KVP Kúpele Piešťany - ŠK TOPVAR Topoľčany
17,00 h. PVK Vrútky - Slávia UK Bratislava

nedeľa 13.04.2008
09,00 h. Slávia UK Bratislava - KVP Kúpele Piešťany
10,00 h. ŠK TOPVAR Topoľčany - PVK Vrútky


 
Oblastná súťaž mladší žiaci - 3. kolo  

ilustračné foto Slávia UK Bratislava, oddiel vodného póla Vás pozýva na 3. turnaj Oblastnej súťaže mladších žiakov, ktorý sa uskutoční v dňa 29.03.2008 na krytej plavárni Majerníkova ul. - Dlhé Diely.
Turnaja sa zúčastnia všetci účastníci oblastnej súťaže skupiny západ, "A" a "B" družstvo Komárna, KŠK Bratislava a Slávia UK Bratislava. Prvé dve družstvá celej oblastnej súťaže postupujú do národnej ligy.

O postupujúcich je prakticky rozhodnuté už v tejto chvíli, ale bojovat sa bude určite o to, kto obsadí prvé a tretie mesto. Dôležitejším bude súboj o prvenstvo kde zatial v doterajších dvoch vzájomných zápasoch domáce kolektívy Komárna "A" a Slávie UK Bratislava vyhrali svoje zápasy a tak s rovnakým bodovým ziskom sú plece pri pleci na čele tabuľky. Pripomíname, že aj keď postup majú tieto družsvá prakticky zabezpečený, víťaz oblastnej súťaže má právo usporiadať jeden z turnajov národnej ligy. Vytvorí si tak predpoklady pre lepšie umiestnenie v celoslovenskej súťaži, kde výhoda domáceho prostredia može byť významná.

Zaujímavý súboj sa určite odohrá aj medzi KŠK Bratislava ("B" družstvo Slávie UK) a "B" družstvom Komárna. Ide síce len o česť, ale ktorý z mladých športovcov by nechcel byť lepší ako jeho priadeľ zo súperiaceho družstva. Kedže v doterajších dvoch súbojoch vyhralo každé družstvo jeden, šance sú pomerne vyrovnané. Víťaz si však zabezpečí lepšiu východiskovú pozíciu pred posledným turnajom.

Príďte sa pozrieť, na veľkú snahu mladých chlapcov!

Začiatky stretnutí:

krytá plaváreň Majerníkova ul. - Dlhé Diely

sobota 29.03.2008
10,00 h. Slávia UK Bratislava - KVP Komárno "B"
11,00 h. KVP Komárno "A" - KŠK Bratislava
14,00 h. KVP Komárno "A" - Slávia UK Bratislava
15,00 h. KŠK Bratislava - KVP Komárno "B"

Predohrávané stretnutia:

štvrtok 27.03.2008
16,30 h. KVP Komárno "A" - KVP Komárno "B"
18,00 h. KŠK Bratislava - Slávia UK Bratislava


 
Extraliga muži - 4. kolo  

ilustračné foto Slávia UK Bratislava, oddiel vodného póla Vás pozýva na 4. kolo Extraligy mužov,, ktoré sa uskutoční v dňa 14.03.2008 na krytej plavárni Pasienky. Domáca Slávia UK Bratislava privíta vo svojom bazéne družstvo KVP Komárno.

Domáci, ktorí podľa papierových predpokladov mohli kľudne ašpirovať na striebro, sú vo velmi zlej situácii, keď na postup do najlepšej štvorky by potrebovali malý zázrak. Prehrali totiž doteraz zo všetkými konkurentami a to dokonca v domácej vode a jediné víťazstvo zaznamenali s ich nastávajúcim súperom z južného Slovenska. V tomto zápase teda pravdepodobne pôjde aspoň o česť, keď prípadné zaváhanie by znamenalo asi najväčšiu výsledkovú blamáž v posledných rokoch.

Naproti tomu hostia v Bratislave nemajú čo stratiť a môžu urobiť ďalší krok v budovaní mladého perspektívneho kádra. Uvidíme teda, či Slávisti zmobilizujú sily do druhej polovice základnej časti ligovej súťaže, alebo už rezignovalia budú mať problémy udržať aký taký káder do konca sezóny. Všetci, hráči, tréneri aj funkcionári by si totiž mali uvedomiť, že posledné výsledky ale aj dianie okolo družstva hazardujú s menom tak úspešného klubu.

Príďte sa pozrieť, na pravdepodobne jediné domáce víťazstvo v tomto ročníku !

Začiatok stretnutia:

krytá plaváreň Pasienky
piatok 14.03.2008
18,15 h. Slávia UK Bratislava - KVP Komárno


 
Národná liga juniorky - 3.turnaj  

ilustračné foto Slávia UK Bratislava, oddiel vodného póla Vás pozýva na 3. turnaj Národneuj ligy junioriek, ktorý sa uskutoční v dňoch 15-16.03.2008 na krytej plavárni Majerníkova ul. - Dlhé Diely.

Turnaja sa zúčastnia okrem domácej Slávie UK Bratislava družstvá PVK Vrútky, ŠK TOPVAR Topoľčany a KVP Kúpele Piešťany.

Posledný turnaj priniesol síce očakávané, ale predsa veľmi tesné výsledky. Zdá sa, že táto dievčenská kategória bude pomerne vyrovnaná, a uvidíme, či sa vo vode zrodí aj nejaké prekvapenie na úkor niektorého z dvojice Vrútky a Topoľčany. Papierové predpoklady by sa síce za bežných okolností mali potvrdiť, ale výkonnostný rozdiel prezentovaný výsledkami o gól či dva nie je taký, aby nemohlo prísť aj k nečakanému výsledku.

Domáca Slávia UK by víťazstvom nad svojim tohtosezónnym tradičným súperom mala potvrdiť, že to so ziskom bronzu myslí naozaj vážne. V zostávajúcich dvoch zápasoch s Topoľčanmi a Vrútkami pritom môže pomýšľať na dobré výsledky a pri "priaznivej konštelácii hviezd" je jej povinnosťou pobiť sa prípadne o prekvapenie... Piešťanské družstvo statočne bojujúce s nedostatkom tréningových možností sa iste pokúsi vyburcovať k výkonom, ktorými nepredá svoju kožu lacno. Očakávaný súboj zatiaľ úspešnejších Topoľčian a bojujúcich Vrútok zrejme tradične prinesie emotívny náboj, ktorý nenechá chladným žiadneho z prítomných. Zostáva dúfať, že okrem emócií a nasadenia uvidíme aj skutočnú kvalitu.

Príďte povzbudiť dievčatá a presvedčiť sa, že aj ženské pólo má právom svoje miesto na výslní !

Začiatky stretnutí:

krytá plaváreň Majerníkova ul. - Dlhé Diely

sobota 15.03.2008
10,00 h. ŠK TOPVAR Topoľčany - KVP Kúpele Piešťany
11,00 h. Slávia UK Bratislava - PVK Vrútky
17,00 h. PVK Vrútky - KVP Kúpele Piešťany
18,00 h. Slávia UK Bratislava - ŠK TOPVAR Topoľčany

nedeľa 16.03.2008
09,00 h. PVK Vrútky - ŠK TOPVAR Topoľčany
10,00 h. KVP Kúpele Piešťany - Slávia UK Bratislava


 
Memoriál Stanislava Pleška, Oblastná súťaž starší žiaci - 3.turnaj  

ilustračné foto Slávia UK Bratislava, oddiel vodného póla Vás pozýva na 3. turnaj Oblastnej súťaže starších žiakov, ktorý sa uskutoční v dňa 15.03.2008 na krytej plavárni Majerníkova ul. - Dlhé Diely.

Mladé nádeje zo Slávie UK, ktoré víťazia v ligovej súťaži a aj v medzinárodných turnajoch, by mali potvrdiť svoju výkonnosť a bez zaváhania zvíťaziť aj v poslednom turnaji oblastnej súťaže. Druhým postupujúcim do národnej ligy bude s najväčšou pravdepodobnosťou Komárno. KŠK Bratislava reprezentovaná zväčša mladými nádejami Slávie UK by mala zúžitkovať turnaj ako výbornú prípravu na súťaže v mladšej kategórii.

Ukazuje sa, že v tejto kategórii majú mladí pólisti z Bratislavy slušné šance na dobré umiestnenie aj v národnej lige, kde zdá sa bez zaváhania postúpia a prvenstvom v oblastnej súťaži si vybojujú aj právo usporiadať jeden z turnajov celoslovenskej súťaže. Družstvo Komárna v tejto kategórii tiež ukazuje svoju kvalitu a po očakávanom postupe do národnej súťaže by malo bojovať o medaily. KŠK Bratislava, v tejto súťaži reprezentovaný zväčša mladšími žiakmi Slávie UK, zatiaľ zjavne nedosahuje výkonnostnú úroveň svojich starších kamarátov. Predsa len rozdiel 2 rokov je jasne poznať. Výsledky však v tomto prípade nie su rozhodujúce, podstatné je, že chlapci zohrajú niekoľko veľmi ťažkých zápasov, v ktorých zbierajú nesmierne cenné skúsenosti. Toto "vyučovanie" iste zúžitkujú v súťaži svojej vekovej kategórie.

Zároveň s týmto turnajom sa odohrajú aj zápasy 2.ročníka Memoriálu Stanislava Pleška. Tohto turnaja sa okrem domácej Slávie UK zúčastňujú aj družstvá KPŠ NEREUS Žilina, KVP Komárno a W98 Hannover. Pôjde o zaujímavú konfrontáciu troch domácich a jedného nemeckého družstva, kde domáci sú favoriti. Všetky družstvá sú však vzácne vyrovnané, v doterajších vzájomných zápasoch sa rodili vždy len remízy alebo tesné víťazstvá a tak môžeme byť svedkami zaujímavých a dramatických zápasov. Je to určite vítaná previerka pred najvyššou slovenskou súťažou - Národnou ligou, kde sa pravdepodobne zo svojich skupín postúpia všetky tri slovenské družstvá.

Stanislav Pleško Stanislav Pleško sa narodil v roku 1966 v Bratislave. Bol vynikajúci vodný pólista v 80-tich a začiatkom 90-tich rokoch minulého storočia. Popri športe dokázal vyštudovať vysokú školu elektrotechnickú. Tento hráč Slávie UK Bratislava však v mladom veku v roku 1992 pri autohavárii v Rakúskon Zamse pri Insbrucku tragicky zahynul. V stopách športovca vo vode úspešne kráča jeho dcéra, ktorá sa už 8 rokov venuje synchronizovanému plávaniu v oddiele IUVENTA Bratislava.

Príďte povzbudiť mladých pólistov !

Začiatky stretnutí:

krytá plaváreň Majerníkova ul. - Dlhé Diely

piatok 14.03.2008
19,15 h. KPŠ NEREUS Žilina - KVP Komárno
20,10 h. KPŠ NEREUS Žilina - Slávia UK Bratislava
21,05 h. W98 Hannover - KVP Komárno

sobota 15.03.2008
08,00 h. KVP Komárno - KŠK Bratislava
09,00 h. W98 Hannover - KPŠ NEREUS Žilina
12,00 h. Slávia UK Bratislava - KVP Komárno
13,30 h. KŠK Bratislava - Slávia UK Bratislava

nedeľa 16.03.2008
11,00 h. Slávia UK Bratislava - W98 Hannover


 
Oblastná súťaž mladší žiaci - 2.turnaj  

ilustračné foto Slávia UK Bratislava, oddiel vodného póla Vás pozýva na 2. turnaj Oblastnej súťaže mladších žiakov, ktorý sa uskutoční v dňoch 7. a 9.3.2008 na krytej plavárni Majerníkova ul. - Dlhé Diely.

Domáca KŠK Bratislava (Slávia UK "B") okrem svojich klubových spoluhráčov Slávia UK "A" privíta družstvá KVP Komárno "A" a KVP Komárno "B".

Prvý turnaj vyhralo družstvo Komárna "A" keď okrem oboch rezerv si pomerne presvedčivo poradilo aj s A-čkom z Bratislavy. Uvidíme, či sa domácim podarí odveta resp. sa aspoň postarajú o vyrovnaný zápas. Očakávame ich zlepšený výkon a veľkú snahu uchmatnúť doterajšiemu lídrovi v domácej vode na Dlhých Dieloch nejaký bodík.
V súboji domácej rezervy a B týmu Komárna by domáci hrajúci pod hlavičkou Karloveského športového klubu mali potvrdiť výbornú prácu trénerov Radiča a Zvolenského a ukázať ďalší výkonnostný vzostup za mesiac od úvodného turnaja.

Príďte povzbudiť svoje ratolesti a podporte ich športový výkon !

Začiatky stretnutí:

krytá plaváreň Majerníkova ul. - Dlhé Diely

piatok 7.3.2008

19,30 h. KŠK Bratislava - Slávia UK Bratislava

nedeľa 9.3.2008

10,00 h. Slávia UK Bratislava - KVP Komárno "B"
11,00 h. KVP Komárno "A" - KŠK Bratislava
14,00 h. KVP Komárno "A" - Slávia UK Bratislava
15,00 h. KŠK Bratislava - KVP Komárno "B"


 
Oblastná súťaž juniorov - 2.turnaj  

ilustračné foto Slávia UK Bratislava, oddiel vodného póla Vás pozýva na 2. turnaj Oblastnej súťaže juniorov, ktorý sa uskutoční dňa 16.2.2008 na krytej plavárni Pasienky.

Domáca Slávia UK privíta družstvá KVP Komárno a KVP Kúpele Piešťany.

Oblastné turnaje sú kvalifikačnou súťažou do národnej ligy, kde postúpia najlepšie dve družstvá. Keďže družstvo z Piešťan výkonnostne zaostáva za zvýšnými dvoma družstvami, o postupe je prakticky už vopred rozhodnuté. Pre toto družstvo je oblasná súťaž len motiváciou do ďalšieho tréningu. Aj keď postupujúca dvojica je prakticky jasná aj medzi nimi je o čo hrať. Víťaz tejto časti súťažnej sezóny získa právo usporiadať jeden z troch turnajov Národnej ligy. Domáce prostredie pritom môže medzi vyrovnanými súpermi rozhodnúť o pripadnom medailovom úspechu.
V prvom turnaji, ktorý sa hral začiatkom decembra v Komárne bolo v súboji o prvenstvo úspešnejšie družstvo z juhu Slovenska. Porazená Slávia UK však za ním výrazne nezaostávala a tak sa čaká vyrovnaný zápas. Či domáce prostredie nakloní mysku váh na stranu bratislavčanov s dozvieme v sobotu v bazéne na Pasienkoch.

Začiatky stretnutí:

krytá plaváreň Pasienky

sobota 16.02.2008
12,00 h. KVP Kúpele Piešťany - Slávia UK
17,30 h. KVP Komárno - Slávia UK
18,30 h. KVP Komárno - KVP Kúpele Piešťany


 
Extraliga muži - 3.kolo  

Slávia UK Bratislava, oddiel vodného póla Vás pozýva na 3. kolo Extraligy mužov, ktoré sa uskutoční v dňoch 9-10.2.2008 na krytej plavárni Pasienky.

ilustračné foto Po katastrofálnych výkonoch v druhom kole bude domáca Sláviu UK hostiť najväčšieho ašpiranta na titul ČH HORNETS Košice a druhé Košické družstvo ŠKP.

Domáci, ktorí v predchádzajúcom kole prepadli na všetkých frontoch (hráčskom aj trénerskom) sa pokúsia chytiť v boji proti súperom z východného slovenska povestnej slamky, ktorá by ich mohla ešte teoreticky posunúť do boja o medaily. V zápase s Hornetsom sa im veľa šancí nedáva, ale možu si vyskúšať svoju výkonnosť pred dôležitým nedeľným súbojom s ŠKP. Ak sa im podarí stmeliť kolektív, podať bojovný a zodpovedný výkon, mohli by posunúť šancu na prvú štvorku z roviny teórie do reálnych aj keď zďaleka nie istých kontúr. Musia však ukázať väčšiu odvahu a kvalitu predovšetkým v útoku, keďže sedem gólov v ostatných dvoch stretnutiach je žalostne málo. Napriek nie práve optimistickej nálade v klube veríme, že sa to chlapcom nakoniec podarí.

Prídte sa pozrieť na kvalitné vodné pólo !

Začiatky stretnutí:

krytá plaváreň Pasienky

sobota 09.02.2008 18,30 h. Slávia UK - ČH HORNETS Košice
nedeľa 10.02.2008 11,30 h. Slávia UK - ŠKP Košice


 
1.liga ženy - 3.turnaj  

Slávia UK Bratislava, oddiel vodného póla Vás pozýva na 3. turnaj 1.ligy žien, ktorý sa uskutoční v dňoch 8-10.2.2008 na krytej plavárni Majerníkova ul. - Dlhé Diely.

ilustračné foto Aj v treťom turnaji bude s najväčšou pravdepodobnosťou pokračovať súboj o prvé miesto medzi ŠK TOPVAR Topoľčany a PVK Vrútky. Rovnako tak o tretie miesto v tabuľke budú bojovať domáce pólistky Slávie UK a Kúpele Piešťany.

Bratislavské dievčatá, ktoré po neúrodných rokoch začali v tejto sezóne získavať prvé víťazstvá iste sa v domácom prostredí pokúsia poraziť svoje súperky z Piešťan. Mali by nastúpiť v najsilnejšom zložení a potvrdiť svoje doterajšie tretie miesto v tabuľke. Nebudú to však mať ľahké, lebo súperky určite neprídu v porazeneckej nálade. Ak sa však bratislavčanky vyvarujú zbytočných chýb, pridajú viac odvahy v útoku a premenia vypracované aj ponúknuté šance, mohli by uspieť.

Predtým však v predohrávke v piatok večer majú šancu dosiahnuť slušný výsledok s Topoľčanmi. Bolo by dobré keby ďalej pokračoval trend poklesu gólového rozdielu medzi týmito súpermi.

Na záver sa domáce stretnú v súboji, ktorý býva v poslednom čase velmi emotívny, plný tvrdých osobných súbojov. Hráčky Slávie UK potvrdzujú, že sa silnejšiemu súperovi už vedia vyrovnať fyzicky, v čom však zaostávajú je technická a taktická zrelosť. Nie je to prekvapenie, nakoľko ide zväčša o mladé hráčky s neporovnateľne menšími skúsenosťami ako má súper.

Veríme, že nás dievčatá svojim výkonom potešia !

Začiatky stretnutí:

krytá plaváreň Majerníkova ul. - Dlhé Diely

piatok 08.02.2008 19,30 h. Slávia UK - ŠK TOPVAR Topoľčany
sobota 09.02.2008 10,00 h. Kúpele Piešťany - Slávia UK
sobota 09.02.2008 11,00 h. ŠK TOPVAR Topoľčany - PVK Vrútky
sobota 09.02.2008 15,00 h. Slávia UK - PVK Vrútky
sobota 09.02.2008 16,00 h. ŠK TOPVAR Topoľčany - Kúpele Piešťany
nedeľa 10.02.2008 09,00 h. PVK Vrútky - Kúpele Piešťany


 
Extraliga muži - 2.kolo  

Slávia UK Bratislava, oddiel vodného póla Vás pozýva na 2. kolo Extraligy mužov, ktoré sa uskutoční v dňoch 2-3.2.2008 na krytej plavárni Pasienky.

ilustračné foto V druhom kole domácu Sláviu UK po sľubnom rozbehu v Komárne (23:9) čaká naozajstná previerka v podobe minuloročného majstra z Novák a posilneného družstva z Topoľčian.

Domáci však budú chcieť uspieť a potvrdiť, že s nimi treba v boji o medaily určite rátať. Aj keď Nováky v minulom kole čiastočne prekvapili výhrou v Košiciach s ŠKP, domáci si trúfajú dosiahnuť úspešný výsledok. V nedeľnom zápase potom na nich čaká ambiciózne družstvo Topoľčian. Ak však hráči Slávie UK podajú disciplinovaný výkon, mali by podľa papierových predpokladov zvíťaziť.

Prídte sa pozrieť na kvalitné vodné pólo !

Začiatky stretnutí:

krytá plaváreň Pasienky

sobota 2.2.2008 18,30 h. Slávia UK - KVP NCHZ Nováky
nedeľa 3.2.2008 11,30 h. Slávia UK - ŠK Topvar Topoľčany


  
Vývoj mobilných aplikácií pre Android a smartfóny. Vývoj eshopov a webových aplikácií.
Webhosting a server housing. © 1998-2018 Dynatech s.r.o.